Osmaniye siyasa haberi… CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Osmaniye’de esnafı görüşme etti Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda mevcut herkesin yanı sıra olacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonradan caddede kurulan platforma çıkarak vatandaşlara hitap etti.

Sözlerine gülerek “Deniz Hırsızı tıpkı eylem yapıyorsunuz. Hepinizi Silivri’ye göndereceğim.” ifadeleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, kentte bugün doyum önderleriyle yaptıkları toplantıya değinerek sorulara içtenlikle şekilde cevap verdiğini anlattı.

Ülkenin balaban sorunları olduğunu ve bunların çözülmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde esnaf ve çiftçinin borçlarının faizlerini sileceklerini belirtti.

?Kılıçdaroğlu, ülkede işsizler ve dip kısırlık hararetli aileler bulunduğunu tabir ederek “Türkiye İstatistik Kurumu doğru bilgiler vermiyor. Makul bilgiler vermediği, yani enflasyonu doğru göstermediği için emeklinin, işçinin, memurun maaşı bağan ödeniyor. Hep bunların tamamının değişmesi geçişsiz. Türkiye’ye huzurun ve bereketin gelmesi lazım. Bunun sözünü veriyorum size. Herkesin kimliği, inancı, yaşamı benim başımın konusunda. Toplumu kutuplaştırmadan, toplumu cidal kıymetiharbiye ayla getirmeden, birlik tersine zat ortamında sevecen, çalışan, üreten, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda kâin herkesin ama herkesin birlikte olacağım, herkesi destekleyeceğim.” diye konuştu.

“Ekinci, esnaf, sanayici, işçi kazanacak”

Uyuşturucu baronlarının, gepegencecik çocukları zehirlediğini aktaran Kılıçdaroğlu şöyle bitmeme etti:

“İmkan verin yegâne yegâne değme birisinin burnundan fitil fitil getireceğim. 5’li çetelerde alarga mülk iktisap dönemi bitecek. Kim alnının teriyle kazanıyorsa, faaliyet harcıyorsa o kazanacak. Ekinci, esnaf, sanayici, iştirakçi kazanacak. Zor normal, akıllıcasına aylığını alacak. Seçme şeyi yapacağız, sağlayacağız. Antrparantez bu memlekette kutuplaşma, çekişme kaçınan. Tümce amma hep erinç, barış süresince yaşayacak. Anca ayrımsız ağıl getirdiler kim memleketi, neredeyse sokakta beraberinde güzeşte iki vatandaş birbirine selam vermez arkaç geldi. Buradan başlayarak bu mesajı hep Türkiye’ye, tanıdıklarınıza götürün.”

Kılıçdaroğlu, Osmaniyelilerin milliyetçiliğini bildiğini vurgulayarak “Tank tırtıl fabrikasını Katar’a sattılar. O tank tırtıl fabrikasını alacağım, mefret ordumuza esasen teslim edeceğim. Kimesne aksini düşünmesin. Süleyman Şah Türbesi’ni kişi ordumuz, askerimiz talimat verdiler, kişi toprağımızdan bayrağımızı indirdiler, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Meze veriyorum; tıpkı hafta zarfında o bayrak bizim toprağımıza gidecek. Süleyman Şah Türbesi birlikte tıpkısı yere gidecek. On Paralık endişe etmeyin. Mahiyet milliyetçiler, vatanına ve bayrağına erbap çıkan milliyetçilerdir. Mahiyet milliyetçiler, vatanı üzere kanını, canını feda eden kişilerdir. Asıl milliyetçiler Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırmazlar. Orada direnirler, icabında şehit olurlar.” dedi.

“Tek ecnebi askerin postalının bu topraklara değmesini istemiyorum”

CHP’nin Suriye tezkeresine “müfit” dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Tamam, ben da ‘yararlı’ dedim. Neden, hangi gerekçeyle ‘faydalı’ dedin? Deminden ego buradaki bütün kalabalığa sesleniyorum; ecnebi ayrımsız devletin askerinin bu topraklara gelmesini ve burada gezmesini isteyen varsa elini kaldırsın. Siz ‘müfit’ diyorsunuz, ben dahi Türkiye Şişman Millet Meclisinde ‘yararlı’ dedim. Hiçbir yabancı askerin postalının bu topraklara değmesini istemiyorum. Size gelip da CHP’yi kötüleyenlere söyleyin; o Suriye tezkeresindeki yabancı askerler hangi askerler? Hangi devletin askerlerini siz buraya çağıracaktınız? ‘Terörle mücadele edecek’ diyerek… Terörle savaş edecekse bu ülkenin polisi, askeri var. 30-35 yıldır savaşım ediyor ve martir oluyor. Sen ne yabancı askeri getireceksin?”

Kılıçdaroğlu, partilerinin 6 okundan birinin birlikte ulusçuluk olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

“Biz vatan ve alem amacıyla eğer duygusal çevirmek icabında canımızı gözümüzü kırpmadan veririz. Bunu bilmenizi isterim. Antrparantez biz, hâkim güçlerden komut almayız. Üç beş kuruş için İstanbul’üstelik konsoloslukta öldürülmüş Kaşıkçı’nın dosyasını, duruşma dosyasını Suudi Arabistan’dan mal ati diye niteleyerek bu memleketin itibarını küçük etmeyiz. Onlar kim milliyetçilik ki? Onlar ki vatanseverlik kim? Umu ediyorlarsa, güçleri varsa, yürekleri varsa, Kılıçdaroğlu tek başına istiyorsa kim, televizyonda karşıma çıkar. Yürekleri varsa çıksın. Düz idrak etmek mı? Meydanı Osmaniye’den okuyorum meydanı. Ben televizyonda, prompter kullanmayacağım, istiyorsa prompter kullansın. İstiyorsa 50 müşavir alsın. İstiyorsa hep bakanlarını alsın, alay veriyorum Osmaniye’den hezel veriyorum. Biricik başıma geleceğim. Gelebilir mi? Gelemez. Ben bile biliyorum, gelemez. Akman insan benim karşıma dirimsel. Yürekli eş benim karşıma sağlık. Yürekli olacaksın, kabadayı olacaksın. Verilmeyecek hesabın kaçınan.”

“Oyunuzu verin, Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım”

Kılıçdaroğlu, Osmaniye’dahi oylarının bağan olduğunu belirterek “Osmaniyeli kardeşlerim burada oyumuzun bağan olduğunu da biliyorum amma töhmet, töhmet Osmaniyelilerde değil, töhmet bizde. Onu da biliyorum. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik. Yeteri büyüklüğünde sizi müzakere etmedik. Dertlerinizi yeteri kadar dillendirmedik. Oyumuz düştü. İnşallah daha çok henüz fazla geleceğiz, kucaklaşacağız, sorunlarınızı dillendireceğiz. Ne varsa yapacağız. Keder etmeyin. Sizden tek istediğim şu; ilkeli, saf ahlaklı ayrımsız siyasa istiyorsanız oyunuzu bize verin. Oyunuzu verin, Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım, Türkiye’yi bölgesinin yeryüzü kıvrak ülkesi yapalım. Bunları yapacağız. On Paralık bulut etmeyin.” dedi.

Alandaki gençlere de seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizin hayalleriniz benim hedefim olacaktır. O hayallerin tamamını gerçekleştireceğim. Geleceğinizi, umudunuzu az dışında değil, bu topraklarda size vereceğim.” ifadesini kullandı.

Share: