Mebus Uslu, Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu

DÜRÜST Fırka Antalya Mebus Atay Akıllı, Kumluca ilçesinde yapılan Mavikent Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu.

Aynı zamanda TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı da olan Atay Çokbilmiş, Mavikent Mahallesi’nde taşkınları engel olmak için düz yazı edilen Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulunarak yüklenici firma ve DSİ yetkililerinden vukuf aldı.

Mendireğin yapımında sona gelindiğini tamlayan Beyinli, “Mendirek hem deredeki taşkınları önleyecek hem de dünkü balıkçılarımız üzere bir cariye yeri olacak. Bugünün rakamlarıyla yaklaşık 14 milyon kiralık tıpkı yatırım. YANLIŞSIZ Parti siyaseti yayın siyasetidir, hizmet siyasetidir. Projeye destekleri amacıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi’ye, milletvekillerimize, DSİ Umumi Müdürümüze, DSİ Bölge Müdürümüze ve ekiplerine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Göksu ve Gavur deresi ağızlarına bile akarsu baskılarını menetmek gayeli yaka yapılarının planlanması, projelendirilmesi çalışmalarına devam edildiğini anlatan Akil, “DSİ ve Ulaştırma ve Madun Çatı Bakanlığımız teknik ekipleri çalışmalara bitmeme ediyor. Ayrıca DSİ dere yataklarının temizliği üzerine birlikte çalışma yürütüyor.” diye niteleyerek konuştu.

Akıllı’ya, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Ulaştırma Havza Müdürü Serhan Özkanlı, AK Fırka Kumluca İlçe Başkanı Erol Tevazulu ve DSİ ekipleri üstelik haremlik etti.

Share: