Mersin haberi: Mersin Büyükşehir Zahir Hayat Parkı’nda Galebe Bayramı Coşkusu

Sazak Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100’üncü yılı kapsamında, eyyam öncesinde başlattığı tebrik etkinlikleriyle alay coşkusunu şehir geneline yaymaya devam ediyor. Bu etkinliklerin bildirme özeli ise Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi koordinesindeki Belirtik Yaşam Parkı’nda düzenlendi. Parkta; ‘Yaza Veda’ ve ’30 Ağustos Utku Bayramı’ kapsamında planlı hararetli etkinlikte, hususi bireyler ve aileleri unutulmaz benzeri dönem yaşadı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Münhal Yaşam Parkı Sorumlusu Betül Çipo, “Celi Hayat Parkı’mızda, Temmuz ve Ağustos ayları süresince gerçekleşen birçok etkinliklerde hep birlikte olduk. Büyük özveri ve fedakarlıklarla bugünlere geldik. Zaman 30 Ağustos Utku Bayramı etkinlikleri kapsamında ve ‘Yaza Veda’ partisi şeklinde dahi etkinliğimizi düzenledik” dedi.

“ETKİNLİKLERİMİZİ, ZAFER BAYRAMI’YLA TAÇLANDIRIYORUZ”

Sazak’dahi arz özel 30 Ağustos kutlamalarından birine imza attıklarını kaydeden Engelliler Büro Müdürü Abdullah Gerboğa, “Bariz Hayat Parkı’nda, hususi günleri atlamamaya çalışıyoruz. Bu şekilde hem farkındalığı artırıyor, hem üstelik özel bireylerimizle alay malay güzel bire bir etkinlik yaşıyoruz. 1 sene süresince burada çokça iyice etkinlikler yaptık. Utku Bayramı’yla bile zaman bunu taçlandırıyoruz”diye konuştu.

“TORUNLAR BURADA KENDİNİ ÖZEL BİR BİREY OLARAK HİSSEDİYOR”

Özel gereksinimli oğlu Selim’le gelişigüzel etkinliğe katılan Talip Kaya, 1 yıldır parkın üyesi olduklarını belirterek, “Burada bocce, spor, yüzme dersleri etkinliklerine katılıyoruz. Çocuğum hem istişare, hem de spor itibarıyla haddinden fazla ilerledi. Burada arkadaşlarıyla beraber çok düzenli, öğretmenleri de çok havari oluyor” diyerek konuştu.

SMA Türlü 2 hastası Erkek Suat’ın annesi Fatma Korulmaz birlikte “Buranın haddinden fazla faydasını gördük. Çocuğum burada kendini özel aynı can yerine hissetti. Değişik çocuklardan tıpkısı farkı olmadığını hissetti. Bu bizim amacıyla haddinden fazla oylumlu. Bu etkinlik amacıyla da antrparantez teşekkürname ediyoruz” dedi.

Özel gereksinimli 8 yaşındaki Furkan Eymen’in annesi Şeyma Yıldızçelik ise şunları söyledi:

“Burada bütün çocuklara karşılık imkan sağlamaya çalışıyorlar. Yemeden Içmeden çocuklara müteveccih değil, annelere müteveccih de etkinlikler var. O üstelik bizim üzere çokça iri benzeri kazanım oldu. Çocuğumuz dram dersindeyken; tığ dahi pilates, umum işleri, makrome üzere dersleri alabildik.”

Share: