Mersin Limanı’nda ‘kontrollü husus methal sistemi’ne geçildi

Mersin Limanında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra yaşanan deniz dolayısıyla, kapasitenin henüz bol kullanabilmesi üzere ‘kontrollü kapı methal sistemi’ne geçildiği bildirildi.

Mersin Arsıulusal Liman İşletmeciliği’nin (MIP) resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli almak amacıyla 11 ilde şişman yıkıma kez açan ve bölgeyi bile etkileyen deprem felaketinin peşi sıra alınan tedbirlerle, havza ve büyüklük ticaretinin devamlılığını mizan gayreti içerisinde olunduğu belirtildi.

Liman rıhtım ve sahalarının en son düzeyde kullanılmasının birlikte, mevcut aut sahalarla, başvuruları yapılan ve sürecin sonuçlanması beklenilen ilave aut sahalarla da hizmet vermeye devam edildiği vurgulanan açıklamada, “Bu çerçevede şimdiye kadar münfail önlemlerin birlikte, kapasitemizi daha verimli kullanabilmek üzere aşağıdaki önlemler 23 Şubat saat 12.00’den itibaren ivedilikle devreye alınacaktır. Bu çerçevede ihracat yoğun başlık girişler için gemi önceliğine bakarak kontrollü bap methal sistemine geçilecektir. Hangi gemilerin husus girişe yıldızlı olduğu değme çevrim saat 11.00’birlikte web sitemiz rıhtım planı sekmesinde güncellenecektir. Konu giriş durumu kemiksiz olmayan gemiler üzere mahmul konteyner kapı girişi olabilir olmayacaktır. Soğutuculu ve IMDG yoğun konteynerlerin konu girişleri normal seyrinde bitmeme edecektir” denildi. – MERSİN

Share: