Metrukiyet aşamasındaki eşi ile kayınpederini öldürüp, 2 baldızını güç yaraladı

İZMİR’in Karabağlar ilçesinde Recep Uslu (32), metrukiyet aşamasındaki eşi Berivan Fikirli ile kayınpederi Şemsettin Çelik’i (61) tabanca ile vurarak öldürdü, baldızları Gülistan (31) ile Şirvan Polat’i ise dokunaklı yaraladı. 3 çocuğunu alıp kaçan kaka, Buca’da polis güçleri ekiplerince yakalandı.

Olay, saat 07.30 sıralarında Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta meydana geldi. Boşanma aşamasındaki eşi Berivan Uslu’nun kaldığı eve revan Recep Beyinli, iddiaya bakarak 1’inci kattaki eve balkondan tırmanarak girdi. Recep Akıllı, yanı sıra getirdiği tabancayı çıkarıp, eşi Berivan ile onun ailesine peş peşe çığlık etti. Kurşunlar Berivan Akıllı ile kız kardeşleri Gülistan ve Şirvan Çelik ile babaları Şemsettin Polat’e intişar etti. İhbarla mevrut afiyet ekipleri, Berivan Uslu ile babasının öldüğünü belirledi. Hastaneye kaldırılan Gülistan ve Şirvan Çelik kardeşlerin dirimlik tehlikesinin olduğu bildirildi.

BATMAN’DAN İZMİR’DEKİ BABASINA GELMİŞEvdeki M.U. (2), F.U. (10) ve A.E.U. (9) isimli 3 çocuğunu da yanına alarak kaçan Recep Akil, Buca ilçesi Şirinyer semtinde polis güçleri ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan metrukiyet aşamasındaki çiftin Batman’da yaşadığı, Berivan Akil’nun 1 ay ilk İzmir’deki babasının yanına taşındığı öğrenildi.Share: