Muş Spor, “Sportmen Dinlenme Kampı Eğitim Bilimi Merkezine” kavuşuyor

Cahillik ve Spor Bakanlığı, el özel idaresi yoluyla tahsis edilen arsa üzerine Muş Spor futbolcularının konaklaması için 5 kattan oluşan ‘Sporcu Kamp Terbiye Merkezi’ inşa ediyor.

Merkeze kapalı Sunay Mahallesi’nde inşasına başlanan 5 katlı ‘Sporcu Kamp Yetişek Merkezi’ ile sporcuların konaklama, yiyecek-içme ve fitness ihtiyaçları karşılanacak. Sporun tabana yayılması için atılmış adım ile Muş’ta binlerce sporcu yetiştirilmesi ve gençlerin keskin alışkanlıklardan korunması hedefleniyor.

“Maşrık Anadolu’da olmayan tıpkı kasılma haline gelecek”

Devam fail çalışmayla ilişkin açıklamalarda bulunan Ilbay Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş Spor Yetişek Kampı Tesisinin 5 eğik olacağını ve sporculara 5 boş otel konforu sağlanacağını söyledi. Tesiste yiyecek içmece alanları, fitness salonları, konaklama imkanları olacağını kaydeden Vali Gündüzöz, “Öncelikle otel konseptli eğitim bilimi kampından Muş Spor yararlanacak. Muş Spor’a tesisimiz tatlıca olsun. İnşallah Süper Lig’e büyüklüğünde bu tesisle idare edecekler. Gayet fena hâlde, 5 münhal, bu Doğu Anadolu’da olmayan benzeri kuruluş haline gelecek. İl hususi idaresi adına haddinden fazla kızıl tıpkısı arsayı Muş Spor’umuza ve farklı mektep çocuğu sporcularımıza tahsis etmiş olduk. Kırnak iyi olsun. Seneye baharat mevsiminde inşallah burayı açacağız” dedi.

İnşaat alanında incelemelerde mevcut Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’e, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve Köylere Bakım Sevk Birliği Müdürü Sinan Ahiz zevcelik etti. – MUŞ

Share: