Muş Valisi Gündüzöz: “Temas zaman içimizde birlikte hainler olmuştur amma on paralık bu kadar fütursuzca, utanmadan, hayasızca saldıranlar olmamıştır”

Muş Valisi Gündüzöz: “Her devir içimizde de hainler olmuştur amma on paralık bu kadar aldırmayarak, terbiyesizce, hayasızca saldıranlar olmamıştır”

Baroların bildirisine reaksiyon gösteren Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz:

“Yıldırı örgütünün attığı bombayla, füzeyle şehit olan öğretmeni rahmetle anmıyor, şehitleri rahmetle anmıyor, yapılan terör saldırısını kınamıyor, ‘ herhangi bir şartta sulh’ diyor ve hesabına bile ahbaplık diyor”

“Benim öğretmenimi şehit edeceksin, ondan sonra muhtemelen barolar içerisinde, anlaşılan partiler içerisinde bu milletin değerleriyle dolma geçeceksin. Anca çapul bulunmayan”

“Bu çağ Türkiye’nin yüzyılı olacak, hainlerin üstelik kafası kırılacak”

“Kur’an-ı Kerim’i kullanarak PKK misyonunu destekleyen bir vaziyette sempozyum yap, müsaade verildiği halde ‘müsaade verilmedi’ diye niteleyerek Türkiye Cumhuriyeti Devletine, valiliğine kavşak”

MUŞ – Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK yıldırı örgütüne karşı başlattığı El Tığ Harekatı’nın ardından benzeri araya gelerek kuma demeç yayınlayan barolara reaksiyon göstererek, “Terör örgütünün attığı bombayla, füzeyle martir olan öğretmeni rahmetle anmıyor, yapılan terör saldırısını kınamıyor, ‘değme şartta barış’ diyor ve hesabına de ünsiyet diyor” dedi.

Muş’ta 24 Kasım Öğretmenler Haset zımnında öğretmenevi konferans salonunda sürdürülen programda konuşan Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, muallimlik mesleğinin çokça gururlu, toplumu değiştirecek ve geleceği garanti altına algı bire bir hizmet olduğunu söyledi. Türkiye’nin çevresinde acı çemberi olduğunu vurgulayan Vali Gündüzöz, “Türkiye konusunda oynanan oyunlar var, Suriye, Irak ve kasaba ülkelerden değişik tehditler var, içimizde hainler var. Tam bunlara karşı yalman, angajman ve beraberliğimizi vikaye fail milli ve manevi değerleri bilici nesillere ihtiyacımızın olduğu çokça boş arasında. Burada da görev hepimize düşüyor. Genişlik kebir saz birlikte elimizde eğitim bilimi” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti kaynaklarını kullanarak, sözüm ona STK adı altında, baro adı altında teşkilatlanmış ve demeç yayınlıyor”

İçimizde hainlerin olduğunu rapor eden Ilbay Gündüzöz, “Insan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kaynaklarını kullanarak, sözüm ona STK adı altında, baro adı altında teşkilatlanmış ve bildiri yayınlıyor. Bildiride: Yıldırı örgütünün attığı bombayla, füzeyle şehit olan öğretmeni rahmetle anmıyor, şehitleri rahmetle anmıyor, yapılan terör saldırısını kınamıyor, ‘rastgele şartta hazar’ diyor ve hesabına bile ahbaplık diyor. Onun üzere anca nesiller yetiştirmeliyiz ki hukukçu olsun, ayrıksı meslekten olsun, o titri taşıdığında bu milli ve manevi değerlerle, birincil gerekleriyle taşıdığı titrin normlarıyla mıhlı bire bir duygusal olsun” ifadelerini kullandı.

“Benim öğretmenini şehit edeceksin, ondan sonradan muhtemelen barolar içerisinde, mahsus partiler içerisinde bu milletin değerleriyle dolma geçeceksin”

Terör örgütüne müzahir olan aynı partinin Kur’an-ı Kerim’i, dinimizi kullanarak bire bir sempozyum tıpkısı yapı yaptığını kaydeden Ilbay Gündüzöz, “İzin bile verilmiş olmasına rağmen, ‘izin verilmediği’ noktasında kara yaymaca yapıyor. Benim öğretmenini martir edeceksin, ondan sonradan muhtemelen barolar içerisinde, belli partiler içerisinde bu milletin değerleriyle dolma geçeceksin. Anca doyumluk namevcut. Onun üzere bu nadir öğretmenlerimizden insan kadar, milletine, maneviyatına tutkun nesillerin yetişmesini istiyoruz. İçimizdeki hainlere de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sesleniyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Valisi kendisine, 30 sene bu memlekete Doğu’sunda, Batı’sında, Kuzey’inde, Güney’inde hizmet etmiş ayrımsız kırtasiyeci kendisine. Hainler her devir vardır. Seçkin devir içimizde dahi hainler olmuştur ama tek bu büyüklüğünde aldırmayarak, terbiyesizce, hayasızca saldıranlar olmamıştır. İstediğinizi yapın amma amacınıza ulaşamayacaksınız” diye konuştu.

“Bu asır Türkiye’nin yüzyılı olacak, hainlerin de kafası kırılacak”

Bu yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı olacağını ve hainlerin kafasının kırılacağını belen fail Vali Gündüzöz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İstediğinizi yapın. Demokratlık havarisi olabilirsiniz, sadakat pıtırcığı kabil, hazar pıtırcığı kabilinden ortaya çıkabilirsiniz. Hangi diyormuş: ‘Her koşulda hazar.’ Teröristler, benim öğretmenimi martir etti. Sen geçmiş onu kına üstelik ondan bilahare ego senin hukukçuluğunu göreyim. Öyle ünsiyet fakültesini bitirmekle hukukçu olunmuyor. Önce o biçim, formasyona ve değerlere topluluk çık, ondan sonra bu meclise gir, mebus maaşını aldatma, PKK’yı öv. Kur’an-ı Kerim’i kullanarak PKK misyonunu destekleyen benzeri vaziyette sempozyum yap, cevaz verildiği halde ‘müsaade verilmedi’ diye niteleyerek Türkiye Cumhuriyeti Devletine, valiliğine çat. Bulunmayan anca doyumluk. İşte buradan esasen söylüyoruz: Bu öncü inmeyecek istediğinizi yapın, bu ülke bölünmeyecek istediğinizi yapın, bu devlette bire bir ve bütün namına Türkiye yüzyılına milletiyle alay malay kolaylıkla yürüyecek. Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Başmuallim Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk doğmak için ebediyete ölüm etmiş umum ecdadımızın, bu ülke amacıyla serdengeçti fert eylemiş tam şehitlerimizi, hoca şehitlerimizi bugünün vesilesiyle rahmetle anıyorum, şükranla bilinmeyen ediyorum ve kıymetli öğretmenlerimize bugünlerinin okşayıcı olmasını diliyorum.”

Vali Gündüzöz’ün konuşması, salondakiler eliyle ayakta alkışlandı. Henüz sonradan ‘Öğretmene Vefa’ konulu sinevizyon gösterimi yapıldı. Arkası Sıra namzet öğretmenler için ant töreni düzenlendi. Elan sonraları ise Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri eliyle hazırlanan koşuk ve müzik dinletisi sahnelendi.

Programa; İl Garnizon Komutanı Miralay Serhat Ulucan, Muş Şehremini Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çetince, Ilbay Yardımcıları, İl Açıkgöz Komutanı Miralay Mehmet Kasım Ermiş, İl Inanma Müdürü Engin Kaloğlu, kurum amirleri ve siyasal parti temsilcileri, eğitimciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: