Muş’ta zürriyet nöbeti tutan annelerin eylemi 83. haftaya girdi

Muş’ta bala nöbeti tutan annelerin eylemi 83. haftaya girdi

MUŞ Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK eliyle kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı annelerin eylemi bitmeme ediyor.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları haset umutla bekleyen anneler, 83. haftada da eylemlerini sürdürdü. Tümen binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına vurdumduymaz dönmeleri amacıyla çağrıda mevcut anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Artık yeter, yakamızdan düşün” yazılmış dövizler açtı. Evlatlarına doğrulama olmaları çağrısında bulunan aileler, kararlı bekleyişlerini sürdürüyor.

Yaklaşık 2 yıldır evlatları için HDP uğrunda genç erkek kez tutuklarını anlatan temel Ayten Koçhan, oğluna seslenerek kalın kafalı dönmesini istedi. Askerlerin operasyon dahi olduğunu ve onları üstelik kişi evlatları namına koyduğunu ifade fail Koçhan, “Askerlerimiz bizim ciğeri ciğerimiz. Tanrı onlara koruyucu olsun. Evlatlarımız gelse de gelmese bile biz devletimizin arkasındayız. PKK’dan HDP’den korkmuyoruz. Tığ evlatlarımızdan bulunmaz değiliz. Ciğerimiz yandığı amacıyla buradayız. Evlatlarımızı HDP’den, PKK’dan istiyoruz” dedi.

2014 yılından bu yana bilgi alamadığı oğlu Muhsin için eyleme katılan ağababa Halit Altun ise “2014 yılında çocuğumu Malatya İnönü Üniversitesinde okurken kandırıp dağa götürdüler. 7-8 yıldır çocuklarımızı temin etmek amacıyla bu yollarda gidip geldik. Belirgi itibariyle hedefimize da ulaşamadık. Gitmediğim kayran, gezmediğim düz kalmadı. Çocuğumu sakladılar, bana göstermediler. Çocuklarımızı bize doğrulama edin. Biz HDP’li değiliz. Çocuklarımızı istiyoruz. Aynı canımız var, onu bile çocuklarımızın uğrunda veririz. Çocuklarımızı gönderin gelsinler” diyerek konuştu.

Share: