Nazır Alım: Toplumsal basamak projesindeki taksit artışı yüzde 25’i geçmemelidir

Nazır Çekicilik, katılığı bir monitör programında toplumsal basamak projesine müteveccih balaban detaylar verdi. Hava, “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi kapsamındaki geçmiş temellerin17 ilde atılacağını anlattı. Gelgel ” Ankara, Afyonkarahisar, Amasya, Görgülü, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Çeltek, Yozgat ve Zonguldak’ta 5 bin konutun temelini atıyoruz.” sözlerini kullandı.

5 MİLYON BAŞVURUNUN 1 MİLYON 714 BİNİ GENÇLERE AİT

Gurur, “Gençlerimizin bu projeye güvenini başvuruyla birlikte görüyoruz. 5 milyona mümasil başvurunun 1 milyon 714 bini gençlerimiz. Bu oylumlu tıpkısı nicelik.” sözlerini kullandı.Vekil Çalım “Gençlerimize, ‘2 bin 280 liradan başlayan taksit taksit isterseniz ocak alabilirsiniz.’ diyoruz. Eğer 2 bin 280 lirayı ödeyemiyorsan arsaya başvurabilirsin. 1100 lira, 1200 lira taksitle 10 sene faizsiz yer taksiti. Yani zaman ne ödüyorsanız, 10 yıl ayrımsız taksiti ödemeye devam edeceksiniz. Bu çerçevede gençlerimiz, kişi gelirlerine projede hangisi uyuyorsa ona başvurabilirler.” ifadelerini kullandı.

TAKSİTLER YÜZDE 25’İ GEÇMEYECEK

Bir süredir projedeki taksitlerin artışlarında yaşanacak olan yükselmeler hakkındaki endişeler dile getiriliyordu. Çekicilik, konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, “Bunun cevabı yaptıklarımızda gerçekte. Geçen yıl memur maaşına tahminî yüzdelik 80 çoğalma geldi. Tığ TOKİ’den karı almış 1 milyon 170 bin vatandaşımıza dedik ki: ‘Biz kirada bire bir aranjman yaptık, icar artışı yüzdelik 25’i geçemez. Dolayısıyla basamak kira artışı yüzdelik 25 ise bizim taksitlerimizdeki artım de yüzdelik 25’i geçmemelidir ve bire bir sene içerisinde verecekli vatandaşlarımıza yüzde 25 artış yaptık.” dedi.Share: