Nazır Kasapoğlu, Burdur’da 1900 şahsiyet öğrenci yurdunun açılışını yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, bu sene üniversite öğrencileri için güçlükle kapasitesinin 850 bine çıktığını bildirdi.

Kasapoğlu, Safahat Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin yerleşkesinde vadi düz yurtlara yenisini eklediklerini söyledi.

Yerleşkede kullanılmamış açılan kız yurdunun kapasitesinin 1900 olduğunu tamlayan Kasapoğlu, elverişsiz konusundaki vizyonlarının, bu anlamdaki çabalarının başarıyla ilerlediğini kaydetti.

“Bu bir çalım tablosudur”

Icra Vekili Kasapoğlu, “Birileri bunu hayal dahi etmiyor. Bunun hesabını üstelik yapamıyorlar ama tığ sadece bu hafta Osmaniye’birlikte 1300 nefis dar açtık. 2 bin 500 kişilik yurdumuzu Uşak’ta açtık. Ilkokul bin kapasiteden çok kapasiteli yurdu ülkemize kazandırdık. Bu ayrımsız kurum tablosudur.” diyerek konuştu.

Öğrencilerin iyice ortamlarda eğitim hayatlarına bitmeme ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, “Öğrencilerimiz buraları ikinci darülfünun kendisine değerlendiriyor. Hem bile birbirlerini tanıyarak beraberlik iklimini güçlendirerek henüz hayatiyetli, elan görgülü yarınlara yürüyorlar. Gençlerimiz için yurtlarımızdaki imkanları güçlendirerek ve kapasitemizi artırarak bu yıl 850 bin kapasiteye çıktık. Bu yaşayan yürüyüşü yan yana devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Açılışın peşi sıra yurtta planlı etkinlikte sporcu antrenörleri ve öğrencilerle bir araya gelen Icra Vekili Kasapoğlu, daha sonra kentten ayrıldı.

Share: