Samsun haberleri! AK Parti’li Karaaslan, partisinin Ayvacık İlçe Başkanlığında konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Mahmur Çiçeği Karaaslan, ” Türkiye’nin haddinden fazla kıvrak olması geçişsiz. Yalnız Türkiye için değil, acun için da çokça işlek olması geçişsiz.” dedi.

AK Tümen Ayvacık İlçe Başkanlığında partililerle bire bir araya gelen Karaaslan, teşkilat kendisine vatandaşların süresince olmayı, sorunları yerinde tayin etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Önemli aynı dönemden geçtiklerine işaret eden Karaaslan, yarın ne olacağının bilinmediği dünyada, krizler, kaosların yönetilebileceğini fakat belirsizlikleri yönetmenin çokça baskı olduğunu anlattı.

Karaaslan, “Bugün takkadak YANLIŞSIZ Fırka milletvekili, Genel Başkanınızın yardımcısı yerine söylemiyorum. Vatanını, milletini çok muhip tıpkısı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı namına söylüyorum. Zaman yaşananlar ayn önüne alındığında Türkiye’nin çokça canlı olması lazım. Yemeden Içmeden Türkiye amacıyla değil, dünya amacıyla birlikte haddinden fazla hareketli olması geçişsiz. Zira Türkiye’nin katacağı çokça şey var.” diye konuştu.

Türkiye’nin değme geçen aktarılma büyüyen ve güçlenen tıpkısı büyüklük haline geldiğini vurgulayan Karaaslan, şöyle devam etti:

“Avrupa’ya bakıyoruz. Avrupa, Türkiye’den battaniye siparişi vermiş. Edirne’den çetin şekilde battaniye siparişi vermiş. Elektrikli soba, elektrikli ısıtıcılar, battaniye siparişi vermiş. Şişman akse bekliyor Avrupa’yı. Dünyanın arz ümranlı ülkeleri yerine adlandırdığımız ülkeler. Tığ hakeza benzeri sıkıntıyla karşı karşıya değiliz, yüz yüze gelmeyeceğimizi, yaşamayacağımızı biliyoruz. Bizim hamdolsun, böyle aynı sıkıntımız bulunmayan. Hasbelkader mi oluyor bunlar. Tersine sakat Türkiye olsaydı tığ ne Kovid-19’dan sağ selamet çıkabilmiştik, keyif sistemimiz çökmüştü, hangi da dünyanın yüz yüze kaldığı erke kriziyle ser edebilmiştik. Tıpkısı şef şayet öngörülü olursa, önsezi sahibi olursa, derdi milletin derdi olursa, gecesini gündüzüne şimendifer, az daha 24 saatini milleti amacıyla harcarsa bakın neler oluyor.”

Karaaslan, dünyada yaşananlara karşın Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğüne dikkati çekerek, “Site hastaneleri yapıldı Türkiye’ye. O hastaneler yapılmaya başlandığında tehalüf dedi ki, ‘Ne lazım var bunlara? Hakeza dev hastaneler yapıyorsunuz, insanlar yürürken yoruluyor bu hastaneleri’. Sağgörü ve vizyonsuzluğa okşamak amacıyla söylüyoruz.” dedi.

“Sonraları ne oldu? bir anda beniz yılda aynı başımıza gelen geldi.” diyen Karaaslan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Okullar kapandı, çocuklarımızı 1,5 yıl okula gönderemedik, gelişim yerleri kapandı, evlerimizden çıkamaz olduk. Bu süreçte şayet kent hastaneleri olmasaydı, binlerce kapasiteli bu hizmeti veren kurumlar yapılmamış olsaydı buradan çıkamazdık. Bırakın buradan çıkmayı, Türkiye 100 kesir ülkeye arkalama gönderen tıpkı büyüklük haline geldi. Sanayisinin çarkını durdurmadı. Bu soylu erki süreçte bittabi ki yaşadığımız sıkıntılar oldu ama zaman haddinden fazla kesin bire bir karar verdik. Önümüzdeki günlerde yansımalarını göreceğiz . Dünyanın sayılı büyüyen ülkelerinden biri olduk.”

Mahmur Çiçeği Karaaslan, daha sonra ilçede ziyaretlerde bulundu.

Share: