Sazak Büyükşehir’den Kente 16 Bin Metrekarelik Uğraşı Parkı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar ilçesinde yapımına başladığı 16 bin metrekarelik Hobi Parkı’yla kente yeşil tıpkı düzlük ve yurttaşların merkezde doğayla iç içe olacağı tıpkısı sosyal yapılış kazandırmayı amaçlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, kente 16 bin metrekarelik bir Uğraşı Parkı vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Toroslar ilçesi Arpaçsakarlar Mahallesi 68’liler Ormanı karşısındaki alanda devam eden çalışmanın, kestirmece iki ayda tamamlanması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Dairesi’nde Peyzaj Yüksek Mimarı Çokluk Güneri, projeyle ilgilendiren şunları söyledi:

“AĞIZ AĞIZA YENİ TEKNOLOJİYLE DONATILMIŞ BİR ALAN”

“Uğraşı Parkı 16 bin metrekare üstüne müesses, kişi içerisinde insanların zirai istihsal yapacağı tıpkı düz. Bu alanda yaklaşık 198 adet hobi kulübesi düz almakta. Bu kulübelerin bahçeleri kısaca 45 metrekare. İçerisinde benzeri skor sosyal tesisimiz bulunuyor. İnsanların gelişigüzel ilk kânun geçirebilecekleri ve alay malay öz, kahvehane içebilecekleri aynı alan kendisine tasarlandı. Hobi bahçelerimiz ise insanların tarımsal üretimin değerini bilmeleri ve şehir içerisinde onlar üzere bir vaha esasta. Bura kent merkezinde tıpkısı yeşil düzlük olacak ve insanların kaçabilecekleri tıpkı yasakçı. Bu düz ağiz ağiza eskimemiş teknolojiyle donatılmış. Etrafında bire bir esirgeme duvarımız, siyasal çitleri var. Bu alanda giriş ve çıkışlar bilgili sistemli. İçerisinde asayiş kameralarımız düz alıyor. 24 saat izlenecek bu kayran.

“VATANDAŞLARIMIZ BURADA SEBZE VE ÜRÜN YETİŞTİRECEKLER”

Bu kulübelerimiz vatandaşlarımıza kiraya verilecek ve 45 metrekarelik alanda onlar tarımsal istihsal yapacaklar. İstedikleri zaman gelebilecekler bu alana ve burada aileleri ile birlikte okşayıcı aralık geçirecekler.Tarımsal üretimin beraberinde ekolojiye birlikte katkıda bulunacak bire bir kayran. Tığ bu alanlarla ilişkin vatandaşımıza, elbette tasarım edecekleri üzerine destek dahi olacağız. Burada istedikleri üzere göveri, ürün ürünlerini yetiştirecekler. Alanımızdaki çalışmalar ekim kocaoğlan başı kabil bütün olup, faaliyete geçecektir.”Share: