Seçer, Anamur ve Bozyazı’da vatandaşlarla buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, ikinci kesim ziyaretleri çerçevesinde Anamur ve Bozyazı ilçesinin plato köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Anamur merkezdeki programının peşi sıra Çeltikçi Mahallesi’nde yer alan serayı gezen ve yetişen tropikal meyveleri inceleyici Komutan Seçer, “Anamur’de kullanılmamış bir tropikal behişt doğuyor. Buralarda avokado, kader, papaya, talih meyvesi, ejder meyvesi yetişiyor. Büyükşehir Belediyesi yerine fide-direk desteği yapıyoruz ve bu meyveler bile yaptığımız fide ve fidanların ürünleri. Muz de elbette Anamur için haddinden fazla öz rapor ediyor. 30 bin dönüm alanda 180 bin ton üretimi olan muz, Anamur’un soylu erki hasılasının çok koca bir kısmını oluşturan sonuç. Anamur, Bozyazı, Aydıncık; tropikal meyvelerden, koz ve elma ağaçlarına kadar rastgele soy meyvenin yetiştiği ayrımsız arz cenneti” dedi.

Yayla ziyaretlerinin ilk durağı Takım Yaylası oldu

Anamur merkezden ayrılarak sırasıyla Seki, Abanoz ve Halkalı mahallelerine geçen Başkan Seçer, vatandaşlarla kardeşçe ederek taleplerini dinledi. Başbuğ Seçer ayrıca, MESKİ yoluyla Anamur Çarıklar Mahallesi Halkalı mevkiinde yapılan içmece suyu yapım işini inceleyerek yetkililerden bilgelik aldı. Buradan Akpınar Mahallesi’ne sabık Seçer, ziyaretlerde özellikle yol konusundaki sorulara karşılık verdi. Akpınar’ın peşi sıra Bozyazı’nın Ardıçlıtaş Mahallesi’ni ziyaret eden Seçer, Büyükşehir Belediyesinin 2023 yılı programında vadi düzlük ve vatandaşlardan yeniden istek gelmesi konusunda Ardıçlıtaş Kol Yolunu yapacaklarını söyledi.

Başbuğ Seçer Ardıçlıtaş Mahallesi’nin ardından, son kendisine Bozyazı’nın Elmakuzu Mahallesi’nde vatandaşlarla tıpkısı araya geldi. Çamlıyayla’dan Mut’a kadar seçme yeri gezdiğini ve vatandaşların taleplerini yerinde ahzetmek istediğini söyleyen Seçer, “Devlet kendisine, hele kazançlı anlamda tahakküm ayrımsız dönemden geçiyoruz. Fakat bizim için bile bayağı bir bölüm değil. Göreve geldiğim günden bugüne kadar, bana görüş veren vermeyen 2 milyon Mersinlinin uray başkanıyım. Ancak yerel yönetim yerine bakım düzenlemek üzere kullanacağımız krediye, finansmana, hibelere ulaşamıyoruz. Evraklarımız gecikiyor, olağan tahsisler yapılmıyor. Bunlar da bizi sıkıntıya sokuyor, hizmetleri geciktiriyor, enerjimizi alıyor” ifadelerini kullandı.

“Büyükşehir Belediyesi Mersin Ağacı halkının güvencesidir”

Herhangi Bir şeye karşın vatandaşların bakım taleplerini aksatmadan namına getirdiklerine değinen, Büyükşehir Belediyesinin Yetişek ve Öğretimi Terviç Ağırşak Merkezlerinde eğitim kayran öğrencilerin başarılarını anlatarak, üniversiteyi kazanan öğrencilere yapılan tahsil yardımlarından refakatçi evine, evde sağlık hizmetinden ‘Teksin’ uygulamasına ve aşhaneye büyüklüğünde hayata geçirdikleri projelerden bahseden Seçer, “Rutin belediyecilik hizmetlerini ahenktar bir şekilde yapıyoruz. Bunun birlikte birlikte toplumsal hizmetlerle insanlara dokunuyor ve belediyecilikte gün yazıyoruz. İhtiyaç sahibine de yoksuluna üstelik için da öğrencisine de çocuğuna de herkese yetişiyoruz. Takatli aynı şekilde çalışıyor ve hizmetlerimizi yapıyoruz” diye konuştu.

“İnsanların gönlüne dokunmaya çalışıyoruz”

Başkan Seçer toplumsal hizmetler alanında hayata geçirdikleri hizmetleri sıralarken, “Zamanında çok üstüme geldiler. Bana ‘Çorbacı Komutan’ dediler. Yaptığımız işleri küçümsediler. Bilahare baktılar ki, bu amal önemli. Deminden dizge kutlama ediyor. Seçme şey öğün, asfalt, köprü değil. Bugün 2 üniversitenin kapısında ve 30 mahallede, 3,5 liraya 3 cins yemek eş noktalarımız var. Kışın kentin değme noktasında yunak çorba dağıtıyoruz. Şu anda cenazesi olan vatandaşlarımız amacıyla, taziyet yemeği uygulamasını de başlattık. Iktisadi krizi, herkesin iliklerine büyüklüğünde hissettiği tıpkısı dönemde, bu hizmetlerin değeri henüz bereketli anlaşıldı. Tığ, insanların gönlüne dokunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Sözümün ağırlığı olduğuna inandığım üzere bu büyüklüğünde abat geziyorum”

Sazak’in temas noktasına huzur ile gittiğini belirten Seçer, “Iyice hizmetler yapıyoruz. Onun amacıyla buradayım. Ben, sözümün ağırlığı olduğuna inandığım üzere bu kadar abat geziyorum, insanlara birebir anlatıyorum. Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi, 3 buçuk yıldır görevini gereğince yapıyor ve yapmaya dahi devam edecek” ifadelerini kullandı.

‘Siyasette 3 Z formülü vardır’ diyen Komutan Seçer, “Müzakere, letafet, ziyafet. Siyasetçinin âdem ilişkileri ongun olacak. Hastaya ziyarete gidecek, cenazesi varsa başsağlığına gidecek, mutlu haset varsa kutlamaya gidecek. Zarafetli olacak, kibar olacak, kibar olacak, insanları kırmayacak. Benzeri de gönlü bereketli olacak, insanları koruyacak” diyerek konuştu. – MERSİNShare: