SELIM Partili Özhaseki’den CHP’lilerin ’15 milyon TL’lik köprü’ iddialarına cevap: İspatlanırsa milletvekilliğinden çekilme ederim

CHP Kayseri Milletvekili Kısık Arık, DÜRÜST Fırka Yerli Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin şehremaneti başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye güreşçi köprüsü yaptırdığına dair Sayıştay raporu olduğunu ancak köprünün ortada olmadığını argüman etmişti. Özhaseki’den Sıska’a cevap geldi.

“MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM”

CHP’li trollerin daima bu konuyla üstüne geldiğini tamlayan Özhaseki, “2-3 yıl önce CHP Umumi Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı ’15 milyonluk güreşçi köprüsü nerede?’ diye niteleyerek sloganlaştırarak, üzerime gelme operasyonları yaptılar. Sürekli birlikte tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik koca az buçuk zorda kaldı. Çünkü iri miting diye niteleyerek her tarafa duyurdular. Milletvekillerinin daima gittiler Yalova’ya. O nazik mitingde da 700-800 emanet toplayabilmişler. şehremini arkadaşımız iklim başkanı dahi Yalova Belediyesi’nden murafaa kayıtlarına eski 20 küsur trilyonluk ayrımsız arakçılık var. Başkanı bile görevden aldılar bundan ufuk. ‘Buna de yanıt ver’ diye pankart asmışlar. Ego bunu sosyal medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun amacıyla müzebzep aynı torbayı yeniden doldurarak, konu salatası içerisinde ‘Sen evvel 15 trilyonluk şu güreşçi köprüsü nerede? Onun cevabını ver’ demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya dökülmek ağırlık aynı özdek. Ancak sonunda tığ siyasi insanlarız, siyaseti düzen ediyoruz. Toplumun önündeyiz, çoluk çocuk ve çocuklar da bizi izliyorlar. Kırıcı sözleri söylemekten irkinti ediyorum ama yeryüzü azından şurası söylüyorum, bunu söyleyen aynı saylav yâren olduğuna göre arasında tıpkısı yalan var. Bu domates dolması evet bana ilgilendiren evet ona ilişkin. Yalan birlikte kimseye yakışmaz. Şayet hoşur Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, bire bir köprü beğenmek üzere 15 milyon TL dünyalık vermişsem, öyle benzeri köprü yoksa ortada ben bugünden itibaren milletvekilliği sıfatımdan istifa ediyorum. Cemiyet önüne aynı henüz çıkmayacağım. Hakeza aynı domates dolması yeter zaten ama değilse, iftira eden insanın de şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip anında çekilme etmesi lazım” dedi.

“YAPTIKLARIMI SIRALAMASAM SABAHA BÜYÜKLÜĞÜNDE BİTİREMEZ”

Tekrar CHP Kayseri Milletvekili Sakil Sıska’ın otoyollarla ait iddiasına yanıt veren Özhaseki, “Otoban herhangi bir şehre hususi yapılmaz. Otoban bir taraftan başlar, şehrin ucuna büyüklüğünde giderken angajman yollarıyla onlarca şehir ondan yararlanma kırat. Sonunda yapılan bu otoban Urfa – Antep’e büyüklüğünde devam eden Adana üzerinden revan tıpkısı otoyol. Rastgele el o bağlantıyı kullanır. Bu zamana büyüklüğünde Kayseri’nin genişlik kestirme angajman yolu eskiden beri bilcümle Nevşehir denildi. Ego defaatle Nevşehir vücut gittim, tekraren Kırşehir vücut ölçtüm ve Kırşehir’in daha kese olduğuna kanaat getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve sonraları da haritalar üzerinde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı henüz uygun diye niteleyerek ifade verdik. Sonrasında Ulaştırma Bakanlığımız ihalesini yaptı. Sayı Farkı kendisine söylüyorum Kayseri yolu gene Ankara’evet 320 kilometre. 200 kilometresi otoyol, 120 kilometresi koşa el. Hem bile ulaşmak üzere. Bunu açmak birlikte bizim iktidarımıza nasip oldu. Onlar birlikte konuşsunlar kılükal etsinler. Ben bu şehirde 21 sene belediye başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Bati Kuru sabaha büyüklüğünde okusa bitiremez bunu. Bire Bir bile CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha kadar sıralasam onları de bitiremezler. O yüzden dolgunca aksiyon yapanın katiyetle arkasından mütekellim peki. Biz gelişim yapacağız, onlar de konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİSPOR’LA HEPİMİZ ÇALIM DUYUYORUZ”

Kayserispor’la ilgilendiren değerlendirmelerde mevcut Mehmet Özhaseki, “Sabık hafta içerisinde Kayserispor’umuzda beribenzer rehavet vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması icap ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak ihvan, ihtiyacı olan arkadaşlar vardı. Haklılar, dünyanın dört bir yoluyla mevrut profesyonel futbolcular burada ne yaparlar? Eşit amacıyla oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu yerine görünür. Berna hanımın ya birlikte Kayserispor yönetimindekilerin borcu yerine göremezsiniz. Kayserispor’la hepimiz alim duyuyoruz, kıvanma ediyoruz. Sonuçları ne olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında yara çıktığında hepimiz benzeri şeyler söylüyoruz. O devir bizim bile elimizi taşın altına koymamız lazım. Akıbet bulduğumuz formüllerle bir müzaheret kampanyası başlattık muhteşem firmalardan. Bunu Berna bayan açıklar. Oradan 2-3 bölüm önceki futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilgili dahi esasen bazı temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek artık” dedi.Share: