Serencam zaman bili! İSTANBUL -Taraftarlar beyninde yaşanan kavgaya ilgilendiren 4 dirilik yakalandı

İstanbul’de, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü beyninde oynanan maç sonrasında taraftarlar arasında sâdır olaylara ilgili 4 gönül gözaltına alındı.

İstanbul Itimat Müdürlüğü ekipleri, Lehçe Acemi Klasman (BAL) 11’inci kadro ikinci hafta müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü beyninde saat 16.45 sıralarında Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan ayak topu müsabakasında, dağılan taraftarlar ortada çekişme gerçekleştiği bilgisi üstüne fenomen yerine fehim etti.

Grupların dağılmasına müteveccih zaruri uyarılarda bulunup, cıvıl cıvıl zımnında sağlamlaştırma bukağılık çağıran ekiplerce yapılan çalışmada, iki kol ortada yaşanan kavgaya ilgilendiren “spor alanlarında taşkınlık yapmak” ve “amme malına kötülük verme” suçlarından Y.B, E.Ç. ve B.T. gözaltına makbuz.

Stat girişinde kâin dönel munsap içerisinde silahla havaya keskin açan ibret S.A. bile tembel ayla getirilerek, silahı ve şarjöre basılı 7 fişekle yakalandı.

Şüpheliler Y.B., E.Ç. ve B.T. karşı “spor alanlarında taşkınlık yarmak” ve “amme malına zarar ita” suçlarından adli muamelat yapılırken, nahoş S.A. ise “Sporda Çaba ve Düzensizliğin Önlenmesine Dayalı Kanun” kapsamında spor müsabakalarından süresiz men edildi.

Şüpheli S.A, “umumi güvenliğin bile bile tehlikeye sokulması” ve “6136 mahdut kanuna ihtilaf” buyurmak suçlarından adliyeye irsal edildi.

Share: