Türkiye spor kampında rekora koşuyor

– Türkiye spor kampında rekora koşuyor

TÜRSAB Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Yaşacan:

“Spor turizminde Antalya’nın hassaten Türkiye’nin dünyada çıktı rakibi namevcut”

“3 bin rakamına ulaşmıştık, önümüzdeki süreçte almanak 4 binlere akıllıcasına gidiyoruz”

“Şita kampı amacıyla Antalya’üstelik FİFA standartlarında 200 kesim saha var”

ANTALYA – Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Yaşacan, “Spor turizminde Antalya’nın hatta Türkiye’nin dünyada çıktı rakibi namevcut. Koronadan geçmiş ten sayısında 3 bin rakamına ulaşmıştık, önümüzdeki süreçte yıllık 4 binlere akıllıca gidiyoruz. Kış kampı için Antalya’bile FİFA standartlarında 200 pasaj kayran var” dedi.

Son yıllarda ağırladığı seyyah sayısı ve ağırlama hizmetleri ile turizmin başkenti olan Antalya, kış aylarında üstelik çeşitli ülkelerden mevrut bir nice takımın dinlenme kampı merkezi haline geldi. 200’e yakın halı sahası ile temas yıl binlerce takımı ağırlayan Antalya’bile şita kampları için hazırlıklar tamamlandı. Dinlenme Kampı üzere geçmiş kafilenin ise Son Teşrin ve Aralık ayından itibaren gelmesi bekleniyor.

“Spor turizminde Antalya’nın ayrıca Türkiye’nin dünyada çıktı rakibi namevcut”

Spor turizminde Antalya’nın önemine değinen Türkiye Yolculuk Acentaları Birliği Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Yaşacan, “Spor turizminde Antalya’nın üste Türkiye’nin dünyada bundan sonra rakibi namevcut. Olanları toplasan bizim yarımızı etmezler. Biz bunu iyi değerlendirip spor turizmini Türkiye’nin tanıtımı amacıyla kullanabiliriz. Şuan ülkemizde yapılan kamp sayısında 3 bini geçtik. Koronadan önceki 3 bin rakamına ulaşmıştık, önümüzdeki süreçte yıllık 4 binlere akıllıca gidiyoruz. Tığ bunu henüz de arttıracağız. Bunların içerisinde ayak topu, derrace, tenis, yüzme gruplarını sayabiliriz. Yaz ve kış olarak yapıyoruz. Hemen kışın Antalya’birlikte değil yaz aylarında faziletli rakım dinlenme kampı organizasyonları birlikte yapıyoruz. Erzurum, Isparta, Kartepe, Topuk Yaylası öne çıkıyor. Ev dışına edebiyat dinlenme kampı üzere revan takımlarımız imdi ülkemizde dikilmek isteyecek” sözlerine düzlük verdi.

“Spor turizmi lansman üzere haddinden fazla dolgunca bire bir fırsat”

Yaz kampı için seçme cins koşulların sağlandığını belirten Yaşacan, “Ski merkezleri artık 12 ay zahir kalmaya başladı. Erzurum söz temsili 12 ay degaje kalmaya başladı. Kışın ski turizmi var, yazın ise muhtelif sporlar yapılıyor. Tığ bu yaz Erzurum’a yüzme grupları verdik. Bunların neticesinde turizm sezonunda müteharrik işçilerimiz 12 kamer çalışabilecekler. 12 ay otellerimiz küşade kalıyor. Spor turizmi tanıtım üzere çokça ferah tıpkı punt. Tıpkısı sporcunun toplumsal medyada milyonlarca takipçisi var. Popüler sporcular aynı günahsız çekim yaptığı antlaşma evet de video çektiği antlaşma milyonlarca gönül görüyor. Konuk doğrudan temas ediyor” açıklamasını yaptı.

“Antalya bundan sonra bire bir ayak topu pazarı oldu”

Sporun turizmin tanıtım yüzü olduğuna özen calip Yaşacan, “Özel sektörün Antalya’birlikte 200 çıngı sahası var. Kemer’den başlayalım Alanya’evet kadar FIFA standartlarının üzerinde sahalarımız var. Şuanda hazır bekliyorlar. Takımlarımıza önümüzdeki günlerde ati. Antalya’yı bozukluk yeğleme ediyorlar? Antalya’yı yeryüzü haddinden fazla hava raporu, otellerin kalitesi, sahaların gani olması, lojistik açıdan gani olması. Yeryüzü uzaktan mevrut mızıka 3.5 saatte buraya geliyor. Antalya daha çok tıpkı futbol pazarı oldu. Futbolu konuşacaksak; Ocak, Küçük Ay ve Mart ayları Antalya’üstelik futbolun pazarı oldu. Hep takımalar burada bire bir araya geliyor. Burada birbirleri ile karşılaşma yaparak herkes kişi gücünü görüyor. Antalya acun arenası oldu” diye niteleyerek konuştu.

“Futbol sebebiyle okullar 12 kamer kilitsiz küreksiz kalıyor”

Yaşacan, cümlelerine şöyle devam etti:

“Takımların yetişme durumları ülkelerindeki iklimine göre değişebiliyor. Fikstüre göre birlikte geliyorlar. Futbol yardımıyla oteller 12 ay münhal kalıyor. Daha ilk 7 kamer açıp kapatıyorlardı, ama şuanda 12 kamer kemiksiz kalıyor. Şuan zaten bütün otellerimiz yoğun. Dünya Kupası nedeniyle ülkemizde birlikte Dünya’da liglere 13 Kasımdan itibaren duruluk veriliyor. Futbolda 42 günlük tıpkısı duruluk olacak. Türk takımları Teşrinisani ayından itibaren Antalya’ya gelmeye başlıyor. Pandemide Turizm ve Kültür Bakanlığımız 10 dümen iş yaptı. Otellerimize Emniyetli Turizm Belgesini verdi.”

Share: