Uşak Belediyesi’nden benzeri günde iki açılış aynı esas atma benzeri lansman programı

Bir paradigma izlence üzere Yardımcı’a gelen 65. Çağ Faaliyet ve Içtimai Güvenlik Bakanı, DOĞRU Tümen Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu; Uşak Şehremini Mehmet Çakın, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün kentin ayrımlı noktalarında gerçekleşen açılışlara, esas atma törenine ve benzeri de lansman etkinliğine katıldı.

Sabah saatlerinde Yardımcı Valiliği ziyareti ile başlayan program Yardımcı Belediyesi ile devam etti. Arkası Sıra Uşak Belediyesi öncülüğünde kentte faaliyetlerine başlayan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın Mikrofinans ofisi amacıyla açılış programı düzenlendi. Şerafettin Sağıroğlu Eğitim Bilimi ve Dirim Merkezi’nde düz düzlük ve evde üretim boşaltmak talip kadınlara faizsiz 3 bin TL’den başlayan destekler veren ofisin açılışında; önceki desteği alan Yardımcı Belediyesi Zümra Kadın Topluluğu’nun umum emeği hususi sergisi dahi yerini aldı.

Şehremini Mehmet Şimşek ve ülke protokolü ile birlikte, hizmet verecek olan merkezin kurdelesini kesen Jülide Sarıeroğlu, eş girişimcilere sunulan desteğin önemine vurgu yaptı. Ensiz Mal programı yardımıyla evvel etapta 56 kadına 3’er bin TL’den 168 bin TL faizsiz mikrokredi desteği sağlandığı kaydedildi. Mikrokredi sebebiyle kadınlar hammadde tedarik ederek üretim yapabiliyor, üreten kadınlarsa işini büyütebiliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Şimşek, Umumi Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Yardımcı Valisi Dr. Turan Ergün henüz bilahare Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gün Bakım Evi ve Eğitim Bilimi Yaşam Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Son 9 ay içerisinde Uşak’a 500 Milyon TL’lik yatırıma başlandığını anlatım fail Sarıeroğlu: “Belediyemizin yapmış olduğu yatırımları gördüğüm devir büyükşehir milletvekilliği yapmış birisi kendisine Uşak’ta belediyemiz yoluyla DOĞRU Parti belediyeciliği anlayışıyla ortaya koyulan hizmetlerin büyükşehir hizmetleri anlayışıyla eşdeğer olduğunu gördüğümü hele göstermek istiyorum. Hizmetlerde düz alan ve ‘Uşak amacıyla Az Bahis Çok Proje’ sloganında kâin ‘Haddinden Fazla Proje’ kısmını sabahleyin uray bakım binasında gördüm. Çocukkent, yarı olimpik yüzme havuzu, yeşil alanlar, piknik alanları, budun bahçeleri, yayalaştırılan sokaklar, çıkmaz sağlıklaştırma projeleri, termal tesis, diorama, aşçı kabil birçok projeden etraf Başkanımızı candan tebrik kartı ediyorum.” dedi.

Yardımcı Belediyesi yoluyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne kazandırılacak olan tesis toplamda 2.210 metrekarelik tıpkı alana sahip olacak. Dört kattan oluşacak forma içerisinde konferans salonu, kadınlar amacıyla spor salonu, ağırşak odaları ve haddinden fazla gayeli bir salon bulunacak. Mağaza sporlarına müteveccih eğitimlerin yapılabileceği ve turnuvaların düzenlenebileceği bire bir alan üstelik çatı içerisinde vadi alacak.

Aşevi İnşaatı Bitmeme Ediyor

Ziyaretleri esnasında aşçı inşaatını birlikte inceleyen Sarıeroğlu, projenin önemine aksan yaparak emeği geçenleri tebrik etti. İçerisinde misafirhanesinden konferans salonuna kadar gerekseme sahipleri için şanlı donatıları barındıracak olan ve hayırseverlerin yardımlarıyla ilerleyici aşçı inşaatı sunma yakın zamanda bitirilerek vatandaşlara hizmet etmeye başlayacak.

Vefa Yaşam Merkezi açıldı

Yaşlı ve sakat bireylere bakım edecek olan Vefa Yaşam Merkezi’nin açılışı, DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Uşak Şehremini Mehmet Kıvılcım katılımlarıyla gerçekleşti.

Yardımcı Belediyesi öncülüğünde, İl Afiyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çeltek Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirilen form içerisinde; yaşlı ve özürlü vatandaşlar üzere kol terapilerinin ve gevşeme egzersizlerinin yapılabilmesi amacıyla benzeri tatil odası; tevettür, şeker hastalığı, ızdırap ölçme gibi mukteza kontrollerin hekim vasıtası ile sağlanması için tıpkı evvel müdahale odası; bala baziçe odası ve konuşma salonu bulunacak. Antrparantez misafirlerin metin beslenmesini seçmek amacıyla tıpkı diyetisyen odası, ihtiyaç duyanlar üzere ayrımsız psikolog odası, günlük streslerden uzaklaştıracak ve kol etkinlikleri yapılabilecek benzeri aktiflik odası, bostan ve mescit kabil olanaklar sağlanacak. Binada fizik tedavisi desteği de Vefa Dirim Merkezi bünyesinde verilecek.

Açılışların ve esas atma töreninin arkası sıra Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım ile birlikte huzurevine ziyarette bulunan Sarıeroğlu, şehirde yaşlılar amacıyla planlı çalışmaların önemine aksan yaptı. Sarıeroğlu yaşlılara hediyeler ve çiçekler arz ederek arkadaşça etti. Sarıeroğlu, huzurevinin arkası sıra aynı şehit yakını ve bire bir gazinin hanesine ziyarette bulundu. Misafirperverliklerinden ekolojik ortam teşekkürlerini ileten Sarıeroğlu, martir yakınlarının ve gazilerin hep yanlarında olduklarını dile getirdi.

Uşak Karı Eş Güdüm Merkezi tanıtıldı

Yardımcı Belediyesi aracılığıyla kurulan ve şimdiye kadar onlarca projeye imza atan Eş Eş Güdüm Merkezi (UKAMER) bakir binasına kavuşacak. Budun Bahçesi’nde kâin ve vaktiyle Kız Patika Lisesi’ne ilgili olan binada planlı yenileme çalışmaları durumunda anlatıldı, UKAMER’in faaliyetleri paylaşıldı.

Uşak Belediyesi Eş Koordinasyon Merkezi Koordinatörü İlknur Ertuğrul, Uşaklı kadınlar amacıyla yapılan çalışmaları ve programları görsellerle alay malay anlattı. Ertuğrul, “Bizler Kadın Koordinasyon Merkezi kendisine, kadınlarımızın yaşamına içtimai, kültürel ve konuşu açıdan yardım sağlamayı, onların hayatına artılar katmayı çok önemsiyoruz. Zira biliyoruz ki kadına dokunan seçkin faaliyet haddizatında içtimai zemini sağlamlaştıran benzeri adımdır. Gün geçtikçe birlikte güçleniyor, yolumuzda kartopu misali büyüyerek ilerliyoruz. İstiyoruz ki aileler mutlu, kadınlarımız toplumda henüz eşit ve delege olsun. Ruhumuzun inceliklerini UKAMER bünyesinde ortaya koyarak daha yaşanılır bire bir kent inşa ederken onların da saraka hakkı olsun. Ego ilk günden bu yana bizleri tek bekâr bırakmayan Şehremaneti Başkanımız Mehmet Çakın’a çok teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

Belediye Reisi Mehmet Çakın ise uray namına kadınlar için bir nice mesai yürütüldüğünü tabir ederek hep yanlarında olduklarını belirtti. Tanıtım programına katılan MKYK Üyesi Bulak Doğan Aksoy ise Belediye Başkanı Mehmet Şimşek’a ve emeği güzeşte herkese takdir ve tebriklerini dile getirdi. – UŞAK

Share: