Van, Malatya’nın yaralarını sarmak amacıyla çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntı felaketinin peşi sıra Van’dan yer sarsıntısı bölgesi Malatya’ya revan ekipler, depremzedelerin yaralarını örtmek için canla başla çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 2 balaban depremin arkası sıra Van, Malatya’nın yaralarını çalmak için aralıksız say yürütüyor. Van Valiliği koordinasyonunda hesaplı çalışmalarda herhangi bir alanda vatandaşlara raci ekipler, karı ve çocukların birlikte tekmil ihtiyaçlarını sunma kısa sürede karşılıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığına mecbur 50 kişiden oluşan takım evvel namına bölgedeki avrat ve çocukların ihtiyaçlarını tespit ederek yardımları bu yönde ulaştırıyor. Ilkin keçe kentler olmak amacıyla tahaffuz alanlarında mütezayit kadın, bebek ve çocukların ihtiyaçlarını adına ulaştıran Van ekiplerine teşekkür fail Van Valisi ve Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Şair Balcı; ilişki, kardeşlik ve dayanışma ruhu içerisinde bu baskı günlerinde aşılacağını rapor etti. – MALATYA

Share: