VEDAŞ çalışanları, rüzgarın hareketlilik enerjisine dönüşünü durumunda inceledi

Vangölü Zindelik Tevzi A.Ş. (VEDAŞ), mühendislerinin kişisel ve mesleki gelişimine yardım sunmak için düzenlediği beceri gezilerini sürdürüyor.

Bitlis ve Muş müdürlüklerinde görev eden VEDAŞ mühendisleri, rüzgarın hayatiyet enerjisine benzeşme serüvenini durumunda denemek amacıyla Bitlis’in Güroymak ve Tatvan ilçe sınırları içerisinde bulunan 20 MW kapasiteli Miskevank Rüzgar Erke Santralini (RES) konuşma etti.

Teorik ve kılgı eğitimlerle personelin bilgilerini güncel tutmayı hedeflediklerini rapor eden VEDAŞ Iştirak Müdürü Emrullah Okuducu, “Çalışanlarımız daha ilk HES ve GES tesislerini müzakere ederek suyun ve güneşin elektriğe dönüşümünü durumunda incelediler. Bugün dahi RES tesisini görüşme ederek rüzgarın elektriğe dönüşmesinin aşamalarını durumunda inceleme fırsatı buldular. Dağıtımını yaptığımız elektriğin üretim aşamalarını yerinde uğraşmak, çalışanlarımız için birlikte farklı ayrımsız birikim oldu. Ziyaretimiz sırasında bizlere eşlik eden Santralci Müdürü Buğur Akbıyık’a ve santralci çalışanlarına evire çevire ocak sahipliği için teşekkürlerimi sunarım. Çalışanlarımızın mesleki ve ferdî gelişimine ulama sağlayacak eğitimlerimize ahir süreçlerde birlikte bitmeme edeceğiz” dedi. – VAN

Share: