30 Ağustos Yengi Kupası’nda finalistler mahsus oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla düzenlenen ‘Mahallelerarası Geleneksel Fındıkpınarı 30 Ağustos Galibiyet Kupası’nda yarı final karşılaşmaları sona erdi.

11 Temmuz’da önce düdük ile 26 topluluk ortada başlayan turnuvanın, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nda gerçekleşecek olan final karşılaşmasında karşı karşıya ati olan iki mızıka anlaşılan oldu.

Sazak Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Serdal Gökayaz, Toyluk ve Spor Dairesi Başkanı Emrullah Müfrit, Içtimai Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Saika ile çok sayıda sporseverin birlikte izlediği dömifinal karşılaşmalarında, Gökçebelen Mahallesi Sakat Mezitli Mahallesi karşısında galip gelerek adını finale yazdıran önce bando olurken, finale kalan ikinci topluluk Kuyuluk Mahallesi’ni dömifinal karşılaşmasında yenik fail Uzunkaş Mahallesi oldu.

Final müsabakasını oynamaya adalet kazanan Uzunkaş Mahallesi ve Gökçebelen Mahallesi ayak topu takımları, 30 Ağustos 2022 Salı günü saat 16.00’da, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Fındıkpınarı Ayak Topu Sahasında yüz yüze gelecek. – MERSİN

Share: