84’lük kıray gençlere taş çıkartıyor

Mütekait olduktan bilahare yaşadığı boşlukta kireçlenmeden tansiyona büyüklüğünde bir nice hastalıkla savaşçı İsmet Öztoker, beden geliştirmeye başladıktan sonra sağlığına baştan kavuştuğunu söyledi. Öztoker, kasları ve acara yapısıyla 7 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü Buca Belediyesi Toyluk Spor Kulübü Tesislerine gelenlerin dahi rabıta odağı oluyor.

SEÇKIN ÇAĞ 3 SAAT SPOR YAPIYOR

Yaşıtlarının köşeye çekildiği yaşta eş vücudunun kaldırabileceği yeryüzü metin sporu işleyen Öztoker, tamlık 27 yıldır temas devir 3 saat ağırbaşlılık kaldırıp, vücudunu geliştiriyor. Bu kavi spora emekliliğin getirdiği emraz dolayısıyla başladığını kaydeden Öztoker, “Sinemalarda büfecilik ve Türk filmlerinde figüranlık yaparken 57 yaşında zor oldum. Yaşadığım boşlukla vücudumda başlayan kireçleşme, gerginlik, şeker hastalığı gibi hastalıklarla savaşmaya başladım. Kardeşimin tavsiyesiyle 57 yaşında cisim ihya sporuna başladım ve 27 yıldır tek durmadan spor yapıyorum” dedi.

TÜM HASTALIKLARI YENDİ

Spor sayesinde bilcümle hastalıkları yendiğini, etraflı yıllardır tek sağlık sorunu yaşamadığını söyleyen 84’lük kıray; 500 gram yoğurt, 150 gram bal, 100 gram koz, keçiboynuzu tozu ve yulaflı bisküviden oluşan kahvaltı menüsüyle güne başlamanın faydalarını anlatırken, herkese spora yönelmelerini referans etti. 4 evlilik yaşadığını, bu evliliklerden 4 çocuğu ve 4 torunu olduğunu belirten İsmet Öztoker, dinamik fiziği ve azmiyle yıllara saha okuyor.

Share: