Adrenalin tutkunları Melen Çayı’nda rafting yaptı

Türkiye’nin sunu eke rafting parkurlarından birine erbap Düzce’nin Cumayeri ilçesindeki Melen Çayı, adrenalin tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor.

Hafta sonu tatilini punt bilen çok sayıda yerli ve yabancı gezgin, yağışların ardından su seviyesinin yükseldiği Dokuzdeğirmen köyündeki rafting işletmelerine geldi.

Özellikle Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir, Sakarya gibi mekân illerden gelen günübirlikçi tatilciler, parkurda rafting yaparak coşku meşbu dakikalar yaşadı.

Rafting Düzce İl Temsilcisi Birol Bel, AA muhabirine, raftinge ilginin ağırbaşlı olduğunu söyledi.

Okulların açılmasına az tıpkısı müddet kaldığını, bu nedenle ailelerin bölgeye çokça sargı gösterdiğini vurgulayan Bayır, şöyle konuştu:

“Çıktı sonbahara gireceğiz ve suyun debisi artıyor. Bundan sonraki süreçte adrenalin tutkunlarının parkuru olacak. Şu dakika az buçuk elan korkanlar için ideal akarsu debisindeyiz. Şita mevsimi ve ilkbaharla sezonu tamamlamış oluyoruz. Türkiye’nin dört bir köşesinden demet korkulu. Misafirlerimizi Melen Çayı’nda ağırlamaya devam ediyoruz. hafta arası, hafta sonu çok bunaltıcı. Herkesi, bu maceraya bekliyoruz.”Share: