Ahlat’ta ‘Şöhretler Karması Ayak Topu Turnuvası’ düzenlendi

Bitlis’in Çakal Armudu ilçesinde planlı Şöhretler Karması Ayak Topu Turnuvasıyla 40 gözyaşı üstü bozuk futbolcular yeşil sahada bir araya geldi.

Çakal Armudu Toyluk Spor Kulübü tarafından Şöhretler Karması adıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ve “Ceyhun Hayatiyetli” anısına oynanan 40 gözyaşı üstü futbol turnuvasına 4 topluluk katıldı. Yarışma öncesinde sporcular anons edilerek sahaya çıkarken, güzeşte sene turnuvaya katılan ve bu yıl hayatını kaybeden Ceyhun Işlek’in ailesine katılımlarından dolayı Yabani Armut Bilgisizlik Spor Kulüp Başkanı Kenan Örken yoluyla onurluk ikram edildi. Çakal Armudu Şehir Stadyumunda oynanan müsabakalar berenarı çekişmeli geçti.

Maç sonunda açıklama işleyen Yabani Armut Deneyimsizlik Spor Kulüp Başkanı Kenan Örken, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz şöhretler turnuvasına kent içi ve kent dışından katılma sağlandı. İlçemizde spora yıllar ilk çalışma vermiş 40 yaş ve vücut sporseverlerin büyük çoğunluğunu düzenlediğimiz turnuvayla ayrımsız araya getiriyoruz. Bu yılki turnuvayı hayatını kaybeden Ceyhun Cıvıl Cıvıl abimiz anısına geçekleştiriyoruz. Şu anda tahminî 70 kişinin üstünde katılım oldu. 40 ile 70 yaş ortada spora çalışma veren abilerimiz formalarını giyerek bu organizasyonun süresince yer aldılar. Kulüp kendisine herhangi bir sene elan de geliştirerek yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Eski futbolculardan 68 yaşındaki Nahit Horasan ise elan önce ince yıllar Çakal Armudu’ta ayak topu oynadığını ve bu turnuva yardımıyla yine benzeri araya geldiklerini belirtti. Horasan, “Mufassal yıllar Çakal Armudu Eskişehir Taşı Spor’bile futbol oynadım. Sabık yıl birincisi planlı ve bu sene hayatını kaybeden Ceyhun Yaşayan adına planlı turnuvanın iştirak sayısı haddinden fazla aheste. Deneyimsizlik Spor Kulübünün çok adamakıllı ve örnek olacağı tıpkı faaliyet. Yer azından madun yapıda çocuklara eş olacak ve ati nesillerin bunu devam ettirmesi ve Ahlat’ın sporuna ve kaynaşmaya haddinden fazla nazik ulama sağlayacak iyice aynı tertip” ifadesini kullandı.

Turnuvaya katılan 65 yaşındaki zahmetli hoca Servet Şiddetli üstelik, “Kestirmece 50 sene önce bu sahada futbola başladık. Aradan çokça yıllar geçti. Tığ bu vesileyle burada yeniden tıpkısı araya geldik, çok mutluyuz, çokça sevinçliyiz. Futbolun ve sporun birleştirici özelliğini her zaman savunan insanlarız. Gelecek nesillere daha bereketli aktarılması amacıyla sporun önemini vurgulamak istiyoruz. Değme zaman savunduğumuz madde sporda kişilerin elan ileriye gitmesi, el birliği içerisinde, hazar içerisinde, dostluk içerisinde sporu sürdürmeleri ve bunun tamlık branşlarını sürdürmelerini istiyoruz” diye niteleyerek konuştu. – BİTLİS

Share: