Aksal 35 yaş üstü kadınlara ön lisans, lisans programlarında ek kontenjan tanımlanacağını belirtti

Koca Vesile Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve AK Tümen Edirne Saylav Fatma Aksal 35 yaş üstünde olan kadınlara yöre lisans-lisans programlarında katma kontenjan tanımlanacağını belirtti.

Aksal, yaptığı bağlanmış açıklamada, eğitimin sahn boyu devam eden ayrımsız süreç olduğunu, bu kapsamda kadınların eğitimine yönelik oylumlu bire bir mücahede olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Sene Açım Töreni’nde terbiye hakkına yönelik çokça mefret aynı müjdeler verdiğini nâkil Aksal, açıklamasında şunları kaydetti:

“Eğitimin hayat boyu süren ayrımsız süreç olduğunu, eğitim hakkının temel adalet olduğunu düşündüğünüzde bu hakkından tıpkı nedenle yararlanamamış yahut eğitimini yarıda tasarruf etmek zorunda kalık kadınlar için haddinden fazla oylumlu aynı müjde bu. 35 yaş beden kadınlara yükseköğretimde kullanılmamış bir kapı anahtar benzeri projenin hazırlıklarının bitirilmek amacıyla olduğunu Sayın Cumhurbaşkanımız müjdeledi.

İnşallah bu icraat neticesinde 35 yaş üzerinde olan kadınlarımız için dolay lisans-lisans programlarında eklenmiş kontenjan tanımlayacağız. Şimdiden yararlanacak umum kadınlara hayallerine birleşmek amacıyla başarılı benzeri eğitim bilimi hayatı diliyorum.”

Share: