Akşener, Bolu’da: 13’üncü Cumhubaşkanı Bizim Adayımız Olacak, Ortaya Çıkan İktidar, Belediyelerimizde Ortaya Konan O Toplumsal Azamet Anlayışını Bitmeme…

HIZIR İLYAS YILDIRIM

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, Bolu Belediyesi yeni itfaiye aracı binası küşat törenine katıldı. Akşener, “Çalmadılar, çaldırtmadılar. İsrafı da kestiler, israftan kesilen gelişigüzel şeyi halkımıza milletimize harcadılar. Ferda Kavim İttifakı yada altılı ganyan masa adını ne söylersek söyleyelim inşallah 13’üncü Cumhur Reisi bizim adayımız olacak ben ona inanıyorum, ortaya sâdır iktidarın aynı belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, o çalışmayı, o içtimai cesamet olma anlayışını devam ettireceğini hassaten sosyal adalet kavramı üstünde devletin yapması gereken yardımın, aynı devlet aç ve açıkta bire bir insan bırakamaz görevidir” diye niteleyerek konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Bolu Belediyesi yıpranmamış itfaiye aracı binası açılış törenine katıldı. Akşener açılış öncesi kentte cıvıl cıvıl bire bir kadro marifetiyle karşılandı. Akşener, Bolu Uray Belediyesi Başkanı CHP’li Tanju Özcan ile gelişigüzel açılışı yaptı. Belediyenin bando takımıyla karşılanan Akşener, açılışa mevrut yurttaşlara seslenme etti. Akşener, şunları söyledi:

“Her birinizi ayrı ayrı selamlıyorum. Zaman buraya güzel ayrımsız tesisin açılışını gerçekleştirmek amacıyla geldik. Doğrudur tığ Budun İttifakı’nın latif uray başkanlarının yaptığı çalışmalardan haddinden fazla memnunuz. Çok balaban bir kurum koydular çalmadılar, çarpmadılar, savurganlık etmediler. beher kuruşu hem hizmete hem da sosyal belediyeciliği koydular. Kent şehir geziyorum, dükkanlarda nelere rastlıyorum? O dükkanların zarfında Ankara’daysa Ankara’nın Başkent kartıyla mahiye tıpkısı kilogram deri alacak kartları görüyorum. İstanbul’birlikte ve Ankara’birlikte farklı şehirlerde sizin yaptığınız üzere yani Bolu’da olduğu kadar doğal gaz parasını ödeyemeyecek durumda olan itici güzeşte kışta açta, açıkta kalamasın diye niteleyerek hem istinas parasını veren hem de besin yardımı işleyen hem o insanlara dokunan aynı toplumsal belediyecilik anlayışını bu ülkeye getirdiler. Benim için yoksulun durumu çokça koskocaman, o nedenle gelişigüzel birinize ayrı ayır Sayın Tanju Özcan’ın şahsında teşekkür ediyorum. Bu çokça eke.

“İNŞALLAH 13’NCÜ CUMHURBAŞKANI BİZİM ADAYIMIZ OLACAK EGO ONA İNANIYORUM”

Çalmadılar, çaldırtmadılar. İsrafı birlikte kestiler, israftan kesilen değme şeyi halkımıza milletimize harcadılar. Amma bateri zurnayla yapmadılar benzeri önemlisi da o, yoksulu incitmeden, başkalarının karşısında ağırlık duruma düşürmeden bire bir mesai yaptılar. Bugünün Türkiye’si amacıyla haddinden fazla eke görüyorum. Erte Budun İttifakı yada altılı masa adını ne söylersek söyleyelim inşallah 13’üncü Reisicumhur bizim adayımız olacak ego ona inanıyorum, hem o seçilen cumhurbaşkanı hem birlikte ortaya çıkan iktidarın tıpkı belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, o çalışmayı, o sosyal çap olma anlayışını bitmeme ettireceğini, başkaca sosyal türe kavramı üzerinde devletin yapması gereken yardımın, bire bir izzet açgözlü ve açıkta bir herif bırakamaz görevidir o devletin, bunu yaparken da imkan sahibi olanların vergilerinden alır, imkan sahibi olmayanlara verir. O sizin hakkınız, insan olmaktan doğan hakkınızdır. Kayra değildir. Bu hakkın zahir kombinasyon edildiğini belediyelerimiz ortaya koydular.

“ARZ ÖNEMLİ PATIRTILI ÇIKARAN SİZ OLDUNUZ”

Mülteci meselesi kocaman bir iş, belen etmekte haklısınız. Türkiye’de bu rahatsızlığın duyurulması konusunda en büyük sesi çıkaran siz (Tanju Özcan) oldunuz. arada bir haksız saldırılara, eleştirilere uğradınız amma ego sizin insancasına yanınızı bilirim, nedeniyle yazmak istediğinizi bilici ayrımsız adam olarak zaman eksiksiz politik partiler, iktidar de başta almak üzere sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ilişkin konkre yalınlık birer deklarasyonu oldu.”Share: