Atatürk’ün sevdiği şarkılar Keçiören’de yankılandı

Atatürk’ün sevdiği şarkılar Keçiören’de yankılandı

ANKARA – Ankara’nın Keçiören ilçesinde, Hars ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu marifetiyle “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri” düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Çalgı Topluluğu, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Haset” zımnında ilçedeki Soylu Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri” düzenledi. Konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde dans gösterileri gerçekleşti. Düzenlenen konsere, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok üstelik katıldı.

10 Teşrinisani’ın, Türk milleti üzere ayrıklık günlerden tıpkısı tanesi olduğunu belirten Altınok, “Devletlerin ve milletlerin tarihleri vardır. Bu tarihleri bir yazanlar tıpkısı üstelik yapanlar vardır, kahramanları vardır. Tarihlerin içerisinde acun, devletler ve milletler tarihinde koca günler ve dönüm noktaları vardır. Bugün 10 Son Teşrin, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün vefatının 84’üncü sene dönümü. Devletimizi ve Cumhuriyet’imizi kuran, bu behişt vatanı bize bağış fail Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün Milli Uğraş kahramanlarımızı, bu Anadolu’yu bize yetersiz edinen bütün şahitlerimizi, fehamet adamlarımızı, yiğitlerimizi, kahramanlarımızı yağmur ve minnetle anıyoruz. Çoluk Çocuk, ati sizsiniz. İnanırsanız başarırsınız. Başaranlar inananlar ve çalışanlardır. Çalışmadan, yorulmadan, terlemeden başarı bulunmayan” ifadelerini kullandı.

(EYL-ŞG-ÖK-Y)

Share: