Beynin merkezini şamil tümör sıhhatli gözünü kör etti… Tutkun ameliyatla sağlığına kavuştu

Beynin merkezini şamil tümör sağlıklı gözünü kör etti… Vabeste ameliyatla sağlığına kavuştu

ELAZIĞ – Gaziantep’te hareketli ve iki sene geçmiş beyninde kötü huylu ur tayin edilen Nahsen Nacar, bu süre zarfına birçok otama oldu ancak sonuç alamadı. Tümörden âlem sağlıklı gözünü kaybeden Nacar, geldiği Elazığ’birlikte yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te durma eden Nahsen Nacar (33), kestirmece 2 sene evvel yürümede çektiği yüklülük sonrası yapılan tetkiklerde beynin ‘Mezensefalon’ adı verilen bölgesinde kötü huylu ur olduğu görüldü. Bu müddet zarfında yaşadığı şehirde bir nice defa tedavi olan Nacar’ın 6 ayda tıpkı ortada tümörün oluştuğu tayin edildi. Nacar’ın ailesi, araştırmaları sonrası Elazığ Mediline Hastanesi Düşünce ve Asap Cerrahisi Bölümünden Op. Dr. Mehmet Koparan ile iletişime geçti. Faziletli riskli fenomen yerine değerlendirilen Nacar, Op. Dr. Koparan ve ekibi eliyle bağlı yöntemle yapılan liyakatli operasyonla sağlığına kavuştu. Doktor, hastanın esenlik durumunun iyi olduğunu söyledi.

Görme yetisi adım adım gelmeye başladı

Yapılan kalburüstü operasyonla hastanın durumunun iyiye gittiğini tabir fail Op. Dr. Mehmet Koparan, “Hastamız 2 yıl önce kanı tümörü nedeniyle işler geçirmiş. Fakat o ameliyattan bilahare sağlıklı gözü müşahede kaybına uğramıştı. Tümör gine tamamen ortada. Biz de arkadaşımızın bize bu hastayı yönlendirmesiyle ameliyata aldık. Ameliyattan geçmiş çıban ağrısı ve diğer şikayetleri mevcuttu. Önceleri de tanısı konulmuş tıpkı hastalanmış. O görüntülemelerin üstüne biz hastayı ameliyata aldık. Ameliyattan çıktıktan sonraları hastanın alışılagelen takiplerini yaptık, rastgele problemi olmadı. Sabahleyin muayenesini esasen yaptık, sıhhatli gözdeki rate olan o müşahede kaybı şuanda adım adım açılmaya başladı. Refleks döndü ve şuanda marazlı sağlam. Burada büyük olan beyin tümörlerinin gözyaşı farkı gözetmeksizin insanlara baskı şartlara düşürebileceğini toplumun bilmesi gerekiyor” dedi.

Kardeşinin tahminî iki yıldır bu hastalıkla boğuştuğunu dile getiren Mahmut Nacar, “Rahatsızlığının olduğunu ayağından fark etti. Topallamaya başlayınca müstacelen hastaneye götürdük. Gaziantep’te yaşıyoruz. Doktorlar da film çektiler ve ameliyata aldılar. Tedavisi oldu ama tümör büyüyormuş. Seçkin altı ayda tıpkısı film çektik ve büyümüş dediler. Gaziantep’teki doktorlar buradaki doktoru bizi önerdiler ve geldik. Ameliyatımızı yaptık. Doktor, keyif durumunun gani olduğunu söylüyor” diye konuştu.

Share: