Boluspor – Adanaspor maçının peşi sıra

– Boluspor – Adanaspor maçının ardından

Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar:

“Yeniden sonuna kadar üstün oynadığımızı düşünüyorum”

Adanaspor Teknik Direktörü Alemdar Karaveli:

“Kazansaydık 9. sıraya büyüklüğünde çıkabilirdik”

BOLU – Spor Kaba Et 1. Lig’in 11. haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan Boluspor-Adanaspor karşılaşması eş sahibi takımın 1-0’lık galibiyetiyle sonuçlandı. Karşılaşma böylece iki takımın beceri direktörleri açıklamalarda bulundu.

Savaş sonrası düzenlene basın toplantısında mütekellim Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, “Yeniden sonuna büyüklüğünde üstün oynadığımızı düşünüyorum. Kimi Vakit pozisyonlar verdik ama onlar vakit kaybetmeden duran toplardı. Rakip birlikte oyunu bunun üstüne kurmuştu. Aşmakta zorlandık işin gerçeği. Rastgele zamanki rutinlerin dışında aynı grup ile karşımıza çıktılar. 5’li sabit savunmayla oynadılar. Savunmayı ölçülü sahaya hiç çıkartmadılar. Neticesinde yüzde 80 oyun bizdeydi. Amma aşmakta zorlandık. Golü duran toptan bulduk. Bazı maçlar böyle olacak. Kazanmasını bildikten sonraları böyle devam edeceğiz. Baktığınızda 10 hafta geçmiş, 9 maçtan benek almışız. Takkadak aynı karşılaşma kaybetmişiz onu üstelik 10 emanet kaldığımız maçtaydı. Bu seriyi bitmeme yol açmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Adanaspor cephesi

Adanaspor Beceri Direktörü Alemdar Karaveli ise, “İki çevrim birbirinden farklı senaryoların olduğu oyundu. İlk yarısında rakibimize bakarak belirlediğimiz formasyon ve traksiyon özellikle savunma açısından çok makul işledi. Cüretkâr sırasında aynı kaç henüz dikkatli bar ve kararla daha doğru pozisyonlar bulabilirdik. Amma oyunun önceki yarısında bir iki kondisyon verip, fazla üstelik hatır bulduğumuzu düşünüyorum. Ancak ikinci yarısında amal istediğimiz üzere olmadı. Topa cemaat olmakta çok zorlandık. Rakibin kalan iştahına yeteri kadar cevap veremedik. Buna rağmen kimi zaman ihtimal akla yatkın geçişleri yapabilseydik akla yatkın pozisyonlar bulabilirdik. Ancak rakibin ikinci nısıf oynadığı oyun doğru anlatmak gerekirse galibiyete daha yakın benzeri oyundu. İlk yarıda verdiğimiz savunma reaksiyonunu ikinci yarıda veremediğimizi düşünüyorum. kalemizde pozisyonlar verdik. Yeteri kadar civar tarafta yer üretemediğimizi düşünüyorum. Ağız Ağıza bizim ofansif gücümüzle müntesip. Sahada oyunu akıllıcasına oynayamamakla, akilane yerleşememekle, plana bakarak davranamamakla ilgili. Aktör değişikliklerimiz dahi yeteri kadar destek vermedi. Son olarak birleştiğinde yitirme durumlarından birisi oluyor. Kazansaydık 9. sıraya kadar çıkabilirdik. Yedinci sıradaki takımla aramızdaki nokta farkını düşürebilirdik. Amma vazgeçmeyeceğiz, vazgeçmek istemiyorum. Oyuncularımın inancı sürdüğünce bu durumda vazgeçmeyeceğiz. Yukarılara gelişigüzel şekilde çalmak istiyoruz. Oynadığımız oyunu gözden geçireceğiz. Özellikle oyunun ofansif tarafında, atılım tarafında çok elan aşkın çalışmamız gerekiyor. Ama tıpkı yandan dahi elden fiilen oyunun ofansif tarafını yöneltmek haddinden fazla yalınç değil. Aktör kalitelerinin devreye girdiği bölümler var. İçimizden en akıllıca oyuncularla çevik opsiyonlarını görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: