Burdur Emniyeti suçların aydınlatılmasında Türkiye’de geçmiş tam

Burdur İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri değişik kategorilerdeki suçların aydınlatılması üstüne 2022 yılının 11 maaş sürecinde olayların yüzde yüzünü aydınlatarak Türkiye genelinde 1.tam yer aldı.

Burdur İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri tarafından 2022 yılının 11 maaş dönemi içerisinde devlet genelinde yapılan çalışmalarda tekmil asayiş suçları incelendiğinde;

Genel asayiş ve amme düzeninin sağlanması, suçun önlenmesi amacıyla alınan yasaklayıcı tedbirler (yaya/motorize karakol vb.) sayesinde 2022 yılı 11 aylık çevrim içerisinde Burdur’da meydana gelen olay sayısı, 2021 yılı 11 aylık döneme göre yüzde 6,0 artım göstererek Burdur mevki sıralamasında 22. tam kayran aldı. Bu olayların yüzde 100’ünün aydınlatılarak yakalanan şüphelilerin adli makamlara teslim edilmesi yönünde yapılan çalışmalar, Burdur’un mevki sıralamasında 1. tam düz almasını sağladı.

Kişilere Cebin İşlenen Taksirat İncelendiğinde; vatandaşların hayat ve sükünunu bozarak fert güvenliğini tehlikeye düşüren dalavereli şahısların tespiti ve yakalanması için planlı çalışmalar sonucunda, meydana mevrut olayların yüzde 100’ü aydınlatılarak Burdur ili mutluluk sıralamasında 1. sırada saha aldı.

Malvarlığına Alın İşlenen Taksirat İncelendiğinde; (Hırsızlık, Çapul vb.) maddesel olarak vatandaşları zarara uğratan kaba şahısların tespiti için ölçülü çalışmalarda, yabansı eşhas çalınan malzemeler ile alay malay yakalanarak vatandaşların zararı giderildi ve meydana gelen olayların kâffesi aydınlatılarak Burdur ili mutluluk sıralamasında 1. sırada meydan aldı.

Bu davranışlar içerisinde meydana mevrut gelişim yerinden/kurumdan hırsızlık, yağma(gasp), otodan hırsızlık ve oto hırsızlığı suçlarında ise Burdur yüzde 100’lük tavzih oranı ile mevki sıralamasında 1. tam yer aldı. – BURDUR

Share: