Bursa spor haberi: Osmangazi Mahallesi spor kompleksine dönüyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde yarı olimpik yüzme havuzu yanına yapımı bitmeme eden mecbur spor salonu ile Osmangazi Mahallesi spor kompleksine dönüşüyor.

Turhal Belediyesi gençlerin spora yönlendirilmesi, şehir genelindeki spor alanlarının modernize edilerek henüz birlikte bereketli şekilde kullanılması üzere proje üretiyor. Turhal’birlikte aynı ilk olma özelliği taşıyan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun yanına 2021 yılının eylül ayında temeli atılarak inşasına başlanan sınırlanmış spor salonunda çalışmalar bitmeme ediyor. 500 şahsiyet izleyici kapasiteli 30 araçlık otoparkı ve uçan top, hentbol, basketbol ve alan topu sahalarının bulunacağı sadık spor salonunda bina kapatma çalışmalarına geçildi.

Turhal Belediye Reisi İlker Bekler, inşaat sahasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yıl sonuna kadar tesisteki çalışmaların bitirilmesinin hedeflendiğini tamlayan Komutan Bekler, “Osmangazi Mahallemiz benzeri kısmında güreş terbiye merkezi kolaylıkla aşağısında mecbur yüzme havuzumuzla bu arada tıpkısı spor kompleksi haline gelecek. Turhallı gençlerin, sporu muhip gençlerimizin ilçemizin ismini ülkemizde ve hep dünyada reklam etmek için gösterdikleri çabaya bizde bu açar ile himmet gösterip destek olmaya bitmeme edeceğiz” dedi. – TOKAT

Share: