Büyük Zaferi yüzme şenliği ile kutladılar

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesince, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı zımnında düzenlenen yüzme şenliklerinde gerçekten yüzücüler başarı amacıyla kulaç attı.

Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yıldönümü zımnında hafta geneline yaydığı etkinliklerle, bu büyük zaferi kentin seçkin köşesinde kutluyor. Bu çerçevede, Cahillik ve Spor Hizmetleri Dairesi koordinesinde Macit Özcan Spor Tesislerinde gerçekleştirilen yüzme şenliğine, 7 kulüpten 165 kıytırık sportmen katıldı. Velilerin üstelik ağır rabıt gösterdiği şenlikte katılımcıların hacısı hocası madalya almaya hak kazanırken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri üstelik sportmen ve ailelerine cupcake ve dondurma ikramında bulundu.

50 metre kelebek, 50 metre kurbağalama, 100 metre erkin, 50 metre board bukanak, 100 metre kurbağalama, 50 metre erkin paletli dallarında gerçekleşen yüzme şenliğine, basit gözyaşı kategorisinden 165 sporcu katıldı.

“Konkur değil, şenlik formatında bire bir aktiflik düzenledik”

Ana-babaların birlikte ağırbaşlı rabıt gösterdiği etkinlik için hikmet veren Cahillik ve Spor Hizmetleri Idarehane Müdürü Bünyamin Gökayaz, şenliğin 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirdikleri spor etkinliklerinden biri olduğunu söyledi.

Gökayaz, “Yüzme branşında neşelilik gösteren kulüplerimizle alay malay güzelce tıpkı aktiflik yaptık. 7 kulübümüz bize destek verdi ve 165 sporcumuz katıldı. Konkur formatında değil, şenlik formatında bire bir yüzme şenliği düzenledik” dedi. – MERSİNShare: