CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz tek türel teftişten irkinti etmez. Eksiksiz belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin başmak numaralarına büyüklüğünde biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Uray Başkanları Yorum Toplantısı, Ordu’birlikte düzenlendi. CHP Yerel Yönetimlerden Mesul Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Kilolu, İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Yılmaz Büyükerşen, Görgülü Büyükşehir Şehremini Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Cenk, Mersin Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Kıymet Albayrak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını işleyen CHP’li Torun, Sazak Büyükşehir Belediyesi Basın Işaret Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ilişik konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata makul olduğunu tamlayan Torun, İktidar, herhangi bir tip engeli çıkarıyor ancak belediyelerimiz parçalanmamış engelleri halkımızla birlikte aşıyor. Burada başarılı olamadığını gören nüfuz, bugünlerde üstelik baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Sazak Büyükşehir Belediyesi’nde şahit olduğumuz kabilinden ağız ağıza alacak operasyonları ile şehremaneti başkanımızı yenmek istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz için özel vahit kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin da gönderildiğini biliyoruz. Bundan Sonra Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler eylemli eleman kabil oldular. Şunu hele iktidara izah etmek istiyoruz; sizin yıldırı çabalarınız da itibar suikastlarınız dahi bize katiyen sökmez. Bizde korkup, sinecek belediye başkanı da sizin algı oyununuza yenilecek şehremaneti başkanımız üstelik katiyen yoktur dedi.

‘SOMUT CÜRÜM İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut suç ispatı söz konusu ise gereğinin yapılmasını de talip Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Adalet Bakanlığı’dır, bire bir kişinin işe girdikten bilahare suç işleyip işlemediğini izlem edecek olanlar dahi İçişleri Bakanlığı’dır. Asayiş soruşturmalarını örümcek de İçişleri Bakanlığı’dır. seçme çalışan için somut suç ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu zamanında İstanbul’a, birçok belediyemize bile yaptınız ama hiçbir şey bulamadınız ve bulamayacaksınız. Nakız böyleyken iktidarın sorumlu olduğu işler üzerinden şehremaneti başkanlarımızı karalamaya harıldamak, gitmekte olan iktidarın acizliğinden ayrıksı ayrımsız öz değildir. ‘Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz tek türel teftişten istinkâf etmez, tamlık belediyelerimiz şeffaftır. Fakat terör örgütleri ile dal kola giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile dahi masaya oturan bire bir iktidardan de matlup dersimiz yoktur diyerek konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU BÜYÜKLÜĞÜNDE MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer ile ilişkin eleştirilere birlikte karşılık veren Torun, İzmir Büyükşehir Şehremini’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü sene dönümünde debdebeli bir tebrik kartı töreni hazırladı. Bu coşkuya kuma olamayanlar üstelik kutlamalara gölgelemek üzere hangi yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz kim üzerinden kestirmece bir ay geçmesine karşın acıları hala geçmemiş. Başkanımız karşı sudan sebeplerle 30 sene önceki işlerden yağlık 3 ayrı soruşturma izni verdiler. Etüt Etmek istiyoruz; bu büyüklüğünde mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu kadar mı erinçsiz oldunuz Bir sefer daha söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli uğraş saflarıdır. Ne yaparsanız yapın, ne soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve tek belediye başkanımıza tıpkısı santim kavrayışsız etap attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının peşi sıra güruh, basına kapalı kendisine bitmeme etti.

Share: