Çorum’dan Pakistan’daki hâkim bölgesine 3 tır ve 2 kamyon yardım gönderildi

Çorum’da Valilik koordinesinde hazırlanan 3 tır ve 2 kamyon azık ve hijyen malzemesi, Pakistan’daki sel bölgesine yollandı.

Valilikten yapılan kayıtlı açıklamaya göre, hâkim felaketi yaşanan Pakistan amacıyla Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve İçişleri Bakanlığı Kıran ve Ivedi Kapsam Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında Çorum’dan 9 Eylül’de un gebe tır Ankara TCDD Marşandiz Lojistik Müdürlüğü deposuna gönderildi.

Ardından kentte başlatılan arkalama kampanyasında, yardımseverler, sivil cemiyet kuruluşları ve kamu kurumlarının katkısıyla 2 bin 702 gıda ve 402 hıfzıssıhha kolisi hazırlandı.

Toplanan 2 tır ve 2 kamyon müzaheret malzemesi, Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Alanı’nda Ilbay Mustafa Ekinci ve Şehremini Halil İbrahim Aşgın’ın katıldığı törenle Ankara’ya uğurlandı.

Yardım kampanyasına bindi veren Çorum Belediyesi, İl Müftülüğü, İl Kıran ve Ivedili Nitelik Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Sivil ve Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, Çorum Sanayici ve İşadamları Derneği, Vazifeli-Sen İl Temsilciliği, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği, Bağımsız Milletvekili Sanayici ve İş Adamları Derneği, Tecim ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret Borsası, Tarım Odası, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Tevhit Uran Kesim Müdürlüğü, 13 ilçe kaymakamlığı ve belediyesi ile vatandaşlara teşekkür edildi.

Share: