Cumhur Reisi Erdoğan: “Uymazlık yekpare mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, domates dolması ve iftira siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcıyor”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete yüklendiği konuşmasında, “Muhalefet bütün mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, hile ve bühtan siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcarken, biz sizlerle gelişigüzel 85 milyona bakım götürmeye harcıyoruz. Toplanıp dağılmaktan apayrı tek maharetleri var mı? Kişi sığ gündemleri ile birlikte bırakıp, biz işimize bakıyoruz” dedi.

Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları ve değişik amme yatırımlarının açım töreni çerçevesinde Reisicumhur Erdoğan Afyonkarahisar’a geldi. Zafer Kent Meydanında hazırlanan tören alanına gelen Cumhur Reisi Erdoğan vatandaşlara seslenme etti. YANLIŞSIZ Parti’nin vizyonunun Afyonkarahisar’da çizildiğini rapor eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eksiksiz 21 yıldır layenkati demeden Afyon ile gelişigüzel yekpare Türkiye’ye aşkla hizmet ediyoruz. Aşılmaz denilen birçok engelleri aştık ve buralara geldik, sizlerin desteği ile. Ülkemizi bölgesinin parlayan yıldızı haline getirdik. Yıllardır ihmali gidermekle kalmadık,

ülkemizi değme alanda tarihi nitelikte yatırımla buluşturduk. Demokrasiden özgürlüklere, ulaşımdan eğitime, sağlıktan tarıma, toplumsal yardımlardan ekonomiye, defans sanayinden diplomasiye büyüklüğünde her bir başlıkta ülkemize çağ atlattık” dedi.

“Yekpare dünyanın içinde sürüklendiği bu fırtınadan esen ve sağ ülkemizi çıkartacağız”

Konuşmasında dünyada yaşanan iktisadi gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Afyon’a serencam 20 yılda yapılan yatımların tutarı 34 bilyon lirayı geçiyor yaptığımız yatırımlar. Ankara- İzmir Faziletkâr Çabuk Şimendifer Hattı inşaatı sürüyor. Bu hattın 2025 yılında tamamlanması ile Afyon-Ankara arası 1,5 saate, İstanbul arası 3,5 saate ve İzmir 2 saate düşecek. Afyon’a 43 sayı baraj 20 adet gölet nesir ettik. 742 bin dekar tarımsal araziyi sulamaya açtık. Yapımı süren 13 sulama tesisimiz ile 34 bin dekar araziyi elan sulayacağız. 3 milyar tutarında tarımsal destek verdik. Üreticilerimizi bekâr bırakmadık, bırakmıyoruz. Mübarek tıpkısı hasat dönemi geçiriyoruz. Yekpare dünyanın içinde sürüklendiği bu fırtınadan sıhhatli ve iyi ülkemizi çıkartacağız.”

“Kendi sığ gündemleri ile baş başa bırakıp, biz işimize bakıyoruz”

Konuşmasında muhalefete, özellikle ‘6’lı masaya’ üstelik yüklenen Cumhur Reisi Erdoğan, “Mugayeret tam mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, domates dolması ve iftira siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcarken, biz sizlerle alay malay 85 milyona hizmet götürmeye harcıyoruz. Toplanıp dağılmaktan bambaşka tek maharetleri var mı? Zat sığ gündemleri ile beraberce bırakıp, biz işimize bakıyoruz. Sizlerin desteği ve duası yanımızda olduğu müddetçe Afyon ile alay malay umum Türkiye’ye eserlerimize mührümüzü vurmaya devam edeceğiz. Sizlere koca olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu yatırımları sizlerle gelişigüzel yaptık. Ülkemizi başarıdan başarıya sizlerle bu arada koşturduk. Türkiye’nin ayağına vurulan yüzyıllık prangaları ele ele verip, sakil birliği yaparak bu arada kırdık. Bizi mücadelemizde bekâr bırakmadınız, tığ üstelik size olan minnettarlık borcumuzu çıktı iz üreterek ödedik” diye niteleyerek konuştu.

“Türkiye 2023’te ati asırdaki tarihine alnaç verecek tarihi tıpkısı intihap yaşayacak”

Konuşmasında 2023 seçimlerine değinen ve seçimlerde destek isteyen Reisicumhur Erdoğan şunları söyledi:

“Deminden önümüzde 2023 seçimleri var. Türkiye 2023’te ati asırdaki tarihine yan verecek tarihi bire bir seçme yaşayacak. SELIM Tümen ve Cumhur İttifakı yerine 2023 imtihanından dahi alnımızın akıyla geçerek, nazik ve etkili Türkiye yolculuğumuzu bitmeme yol açmak istiyoruz. Sizlerden 2023’e giden ciddi süreçte birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize daha fazla sahip çıkmanızı bekliyorum.” – AFYONKARAHİSAR

Share: