CHP’li Özgür Özel’den DÜRÜST Parti’ye anif tepki: Şeker Hastalığı nerede?

CHP Ekip Başkanvekili Hür Özel, zaman TBMM’birlikte matbuat toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’üstelik üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Mualla Uçak’tan düşün aldığını rapor ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Şanlı Tayyare’a soruyor. Bay Eksiksizlik üstelik Müstakil Hususi’e soruyor. Mutlak Özel, ekincilik odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa mülk kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Mösyö Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki hep hisse senedi ve işlemlerde bir şekilde yutmak benzer” diye eleştirdi.

Özel’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Geçkin Giresun’daydık. Makro ayrımsız Giresun vardı. Sayın Umumi Başkanımıza, partimize gösterilen rabıta; Giresun’daki başkaldırı kayda değerdi. Özellikle fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların haddinden fazla altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bilcümle Ordu’nun sıkıntısı güzeşte hem Ekip Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem üstelik Genel Başkanımızın yapmış olduğu hep sadık toplantılara yansıdı. CHP olarak bağlı tutulan Divan’in gerçekte belirtik olması gerektiğini söyledik. Ama biz bu Meclis’in asıl uymazlık grubu yerine tatili değil çalışmayı tercih ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN ÇOKÇA ÜZÜCÜ

Meclis vabeste olduğu üzere Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, muştu verdiği ama yapamadığı çok sayıda gelişim birikiyor. Bu bittabi Divan iradesine tıpkı saygısızlık. SELIM Öğür Grubu’nu kurşun askerlerden yolmak, kendilerine bindi veren MHP Grubu’nun kendisinin hangi istediği, vatandaşa ne küçümseme verdiği değil, sarayın hangi karar verdiği yönünde fikir kullanacağını derpiş etmek o milletvekillerinin durumu açısından çok üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Divan’i öz gündemine bilgili olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, dara, denetleme görevini hesabına getiren ve bunu kimseden biperva yapabilecek aynı hale kavuşturmak amacıyla bire bir seçime ve arkası sıra da güçlendirilmiş parlamenter dizge ile ilişkin geçiş döneminin yaşanmasına gerekseme olduğu boş. Fındık üreticisinin sorunu gibi benim seçme bölgem ama Manisa dışında Türkiye’da 10’dan aşkın ili ilişik benzeri ülkü var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken bile hem anlaşma ortakları MHP’nin Alaşehir’deki serencam şehremaneti komutan adayına hem de öz partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ÖYLE BİR ALLAK BULLAK ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’DE 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi larpadak beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik benzeri değer açıkladı. Oysa sayın Genel Başkanımız, Manisalılar ne istiyor diye niteleyerek Ekip Toplantısı’nda bana sorduğunda ego üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu üstelik Manisa’daki bütün kültür odası başkanlarının, süresince MHP’lisi var, YANLIŞSIZ Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların ayrı ayrı çalışmalarla belirlediğini, sayın Genel Başkanımıza başlangıçta bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O dolaşma 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, taban fiyatımız bu olacak dedi. Maatteessüf bu açıklama piyasayı öyle bir altüst etti kim şu anda Manisa’da 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR SADECE VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O ahit Recep Tayyip Erdoğan döndü, haddizatında üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, akıbet seçimlerde Alaşehir Şehremaneti Başkan adayı olan Mürtefi Tayyare’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi kim o ‘6 TL’den gözyaşı üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilo. Oradan 27 TL’yi gür tıpkı bedel kendisine hesaplamışlardı. Bugün bütün Alaşehir, hep Salihli, Sarıgöl biliyor, o işletme 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları üzere arık üzümün doğrusu doğal kendisine piyasadaki fiyatı 17 TL olarak oluyor. Zaman sıska üzüm 19 TL’den, yaş üzüm dedikleri kadar 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını üstelik gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, DÜRÜST Öğür’nin milletvekillerini üstelik gördü. Bunlar takkadak vatandaşı siftinlik etmediler, kendilerini varlıklı ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN DAHI MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Mualla Tayyare açıklama yapmış, biz ona şunu sormuştuk; bak senin intihap kampanyana bindi verenlere bak demiştik. Alaattin Çakıcı orada, Mehmet Ağar orada, ‘yanlışlık işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların eş isimleri nerede geçiyor dedik, cümle anladı. Antrparantez, aynı üstelik Sezgin Baran Korkmaz orada dedik. Geçen hafta açıklama yapmış; birisi diyor ki terörle uğraş kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil ki bilahare çevirdiği işlere konu ediyor millet. Bir tanesi diyor, haddinden fazla değerli İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu beyninde. Mehmet Ağar’ın ne pozisyonlarda olduğu arasında. Alaattin Çakıcı’nın da hapisteyken bittabi aftan yararlanıp çıktığı, ne işlerle meşgul olduğu beyninde. Bunları söylemiş bütünü süper herif diyerek. Ana Sezgin Baran Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor kim ‘Küçük Uçak’ın kirvesi tevessül etmek beni haddinden fazla mutlu etti, Ali Uçak merhametli, babayiğit, kendisi Alaşehir için tıpkı şanstır.’ Intihap kampanyanda geldi destek verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Ulu Tayyare, dönüp dolaşıyorsun de MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Yağmur Korkmaz’ı sebep anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN BARAN KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

DOĞRU Tümen’nin genel başkanı, cürüm örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını birlikte şişman belalara sokan ve Süleymanoğlu birçok deyince kaçan, Türkiye’ye tıpkı periyot evvel özel adına çağırıp ayrılma ettikleri şimdi Türkiye’nin muhakeme etmek amacıyla istediği ama elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’hangi eğilimli reşit birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Ulu Uçak’a soruyor. Erkek Kemal bile Bağımsız Milletvekili Hususi’e soruyor. Hür Hususi, kültür odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa dünyalık kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Bay Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bilcümle aksiyon ve işlemlerde bir şekilde koymak olabilir.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak bokluk paçalarından akıyor. Ev Bakanlığı, tıpkı tamim yayınladı. Tevzi yerleri malum. Diyor kim 2022 yılından başlayarak millî ülfet programımız var, yardım yapılan bütün evlere tek yegâne gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, sosyal arkalama yapılan ailelere. Bu eleştirilince biz bu ziyareti rastgele sene yapıyorduk diyor. Cumhurbaşkanı, mektubunda bu uygulamayı ilk kez bu sene başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Vekillik da zat yazısında bakanı elhak yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL ŞAYAN AYLA DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün tıpkısı ülkede yoksullar var, 2002’de daha azmış, 3 milyon aileye yardım yapıyorlarmış, demin 5,9 milyon aileye intişar bu. Yani yoksulluğu vira etmek değil, müzaheret kayran sülale sayısını iki katına çıkartmak ile övünen tıpkısı yabansı hükümet. Tığ size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, tıpkı oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Bir partinin genel başkanının 2023 propaganda mektubunu Ocak Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin teker teker kısır ailelere gidip yaymaca yapacakları aynı sürecin içerisindeyiz. Cenabıhak hiçbir siyasetçiyi bu arkaç, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül kiymetiharbiye ağıl düşürmesin. Bunlara ne Erbakan tenezzül etti hangi Süleyman Demirel ne Bülent Ecevit hangi Turgut Özel tenezzül etmişti. Bir Zaman buna tenezzül eden ayrımsız tek siyasetçi bulunmayan.

ŞU ANDA DURUM ŞU, ŞEKER NEREDE, BULUNMAYAN, MAL NEREDE BULUNMAYAN

Giresun’bile arıcılar geldiler, ‘YANLIŞSIZ Öğür eliyle dolandırıldık’ dediler. Ekincilik, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diye aynı zemin var. Arıcılara, muhtel şeker taahhüttü ile Türkiye’nin dört bir birlikte yıl esasen itibaren dünyalık toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Genel başkanları Mustafa Sarıoğlu, fahri genel başkanları SELIM Öğür Münevver Saylav Güçlü Çetince. Diyorlar kim şeker fiyatları çok arttı, siz bize paraları verin, biz Cumhurbaşkanımızın yardımı ile gerekli görüşmeleri yaparak, kim yapıyorlar da sonraları, size çarkıt şeker hastaliği alacağız, arıcıların gerekseme duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Kip Yavuz’a güvenerek AKP’nin bire bir milletvekilinin işin içre olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda genişlik şu, şeker hastaliği nerede, bulunmayan, para nerede yok. Paramı ver, servet namevcut; şekerimi ver, şeker hastaliği bulunmayan. Arıcılar, pahalı şeker almamak üzere yatırdıkları paralarından üstelik oldular ve şimdi arılarına şeker hastaliği alamıyorlar. YANLIŞSIZ Tümen Milletvekili Kip Güç, ‘Benim bu konularla hiç ilgim namevcut’ demeye başlamış. Ama, içtimai iletişim araçları hesabı anca söylemiyor. Güç, içtimai iletişim araçları hesabından TAHAP Umumi Başkanı ile birlikte bu amaçla Ekincilik ve Orman Bakanı Yardımcısını konuşma etmiş. Yeniden Umumi Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları baş başa değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Gelişigüzel Türkiye Ekincilik, Hayvancılık Federasyonu meşveret toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Mebus Cemal Bekle birlikte varmış… ve şaşılmayacağı kadar cüret çevirmek talip dolandırıcıların verdiği üzere Süleyman Aristokrat’ya gidip destek istemişler. Yanlışlık işleri bakanımız da bu karenin zarfında var.

BU PARALAR NE ANT ÖDENECEK, BU ŞEKERLER HANGI DEVIR VERİLECEK

Şimdi Kavi Müşkül diyor ki benim bu işlerle ilgim yok. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar güzeşte isyandaydı. Bize 40’ın üzerinde ilden geldi. 81 ilde bunlar dünyalık toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, kadro başkanvekillerinden bu konuya bire bir küşayiş getirmelerini, bu paralar ne zaman ödenecek, bu şekerler ne ant verilecek bunu benzeri misil elan altını çizerek murat ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET FAIL KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti hususiyet dışına çıkararak yönetmeye alışmış Süleyman Soylu, kim bunu muhtarlara birlikte söylemişti, ‘yıkın evi, değişmeyen peşi sıra gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Idarehane Başkanı Tezcan Karakuş Özden, onun başına gelenleri kamuoyu ile ısınmak durumundayız. İçişleri Bakanlığı Faziletli Sıkı Düzen Yerleşmiş, Çankaya Belediyesi’nde müteharrik Yürekten’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Ilgiyle’ı şikayet fail gönül TOGO kulelerinin sahibi. Zira Ilgiyle, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, referans yapmıştı. O müracaat yardımıyla TOGO kulelerindeki iş ortaya balkon ve hız kararı ile geçersizlik ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA RAĞMEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ OLMAYAN BİR GÖREVLI HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Özden’ı şikayet etmiş, bunun konusunda Çankaya Belediyesi bir sormaca başlatmış ve soruşturma sonucunda üzerine muamelat yapmaya icap görmemiş. Çünkü anca işe gelmeme kabilinden aynı tespit ham. Buna karşin İçişleri Bakanlığı, müfettiş yollamış, sormaca murat etmiş, vekillik vermiş. Sevimli Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya lazım namevcut demiş. Bunu fek etmiş. Danıştay kararına karşin İçişleri Bakanlığı, hız kararını hiçe sayıp zat personeli olmayan benzeri vazifeli üzerine bu kararı vermiş. Bu geçmiş vukuatları değil. KHK ile atık olan ama OHAL Komisyonu tarafından göreve reddetme edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Hüküm kararı ile göreve iade alanları de başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ DULDA-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR CEREYAN YÖNLENDİRİYOR

Daha önce 14 festival halel etmişlerdi. Dulda – i İslam Hareketi… Tığ fek ettirdik deyip övünüyorlar. en son Fethiye’deki Çağdaş Fest halel edildi. Önümüzdeki seçimde oy kullanacak hep gençlere söylüyoruz, hep taze kardeşlerimiz us, rapor özgürlüğünün, sanatın bilcümle yanındalar. AKP’yi Koruma-i İslam Hareketi diye bire bir akim yönlendiriyor. Bu festivalleri fesih ettirip sonraları üstelik karşısına geçip gömlek atıyorlar. Sizlerle numara geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen bilcümle canlı kardeşlerim bilsin kim 20 sene geçmiş AK Fırka geldiğinde tek festival fesih edilmiyordu. 20 yıl ilk yapılan bu festivallerin bütünü abat rahat yapılıyordu. 20 sene sonra 10 katına çıkması lazımken Türkiye’bile gençlere festival yaptırmayan ve onlara bühtan fail aynı konsept var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada gençler curcuna yapamamakta, iktidara mail artist değilsen konserlerin tağyir edilmektedir. Bunları hem gençlere hem esas-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Artık bu işi çözerse sandıkta gençler ve onların büyükleri çözer. Hangi yargı ne hukuk hangi bizi dinliyorlar ne birlikte kişi içlerindeki biraz çıngı sağduyu insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA TUTAN BİR KESIM MUTEDIL VADELİ PROGRAMI NAMEVCUT

Yönetmeyecekleri aynı çevrim için Ölçülü Vadeli Programı car yazar yapamadıklarını bize karı ödevi yerine vermişler. Başımızla alay malay o Orta Vadeli Program’birlikte hangi üstlenme ediliyorsa onu ve daha iyisini yapmayı CHP üstlenme ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, on paralık alçalma etmesin. 20 yılda markajci bir tane Mutedil Vadeli Programı namevcut. Tıpkısı tanesi tutaç, 2025 hedefleri için, o de tığ iktidarda olduğumuz için.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN UMUMI BAŞBUĞ, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ EKIP BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye vekillik verileceğine müteveccih iddialar üstüne Hususi; “CHP’nin görüşlerini sayın Genel Başkan, sayın Tümen Sözcümüz ve üç kol başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış izinli organlarında görüşülmüş, karara angaje, MYK tarafından benimsenmiş ve sayın Genel Başkan aracılığıyla kamuoyuna duyurulması akıllıca görülmüş görüşlerini üç ekip başkanvekilimiz, Öğür Sözcümüz ve sayın Umumi Başkan’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, şahsi değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan seçme madde spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı izah birlikte kendisinin zatî değerlendirmesidir” dedi.Share: