Cumhurbaşkanlığı ser aşçılarından Mukavemetli Gülen serencam yolculuğuna uğurlandı

Cumhurbaşkanlığı ser aşçılarından Stabil Gülen’in cenazesi, Bolu’birlikte toprağa verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Uray Başkanlığı yaptığı dönemden bu yana aşçılığını işleyen ve serencam yerine Huber Köşkü’nde görev özne 53 yaşındaki Dayanıklı Gülen, ayrımsız süredir akciğer kanseri dolayısıyla otama gördüğü İstanbul’da hayatını kaybetti.

Gülen’in cenazesi, memleketi Bolu’ya getirildi. Merkeze sınırlı Merkeşler köyünde cuma vakti kılınan namazın ardından Gülen’in cenazesi karye mezarlığında defnedildi.

Cenaze namazına, Gülen’in ailesinin birlikte Bolu Valisi Erkan Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Cengizhan Başaran, daire amirleri, mücahede arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Namazın arkası sıra konuşan Başaran, Gülen’e akıbet görevlerini adına haberdar etmek üzere toplandıklarını söyledi.

“Kavi maharetli” diyerek seslenme ettiği Gülen’in Cumhurbaşkanlığında çok sevildiğini nâkil Başaran, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, eşi hanımefendinin ve ailenin, taziye dileklerini devretmek istiyorum. Zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’üstelik NATO Sekreteri ile bir programı var. İnanıyorum ki o izlence olmasaydı o da zaman aramızda olmayı haddinden fazla iştiyak ederdi.” diye konuştu.

Başaran, Gülen’in haddinden fazla bereketli aynı lokanta olduğuna değinerek, “Dokuz Canlı uz hepimizin damaklarında haz izi bırakmıştır. Sadece bizim değil, Türkiye’ye mevrut ululuk büyükleri, konukları, Cumhurbaşkanlığında çalışan hep onun yemeklerinden tatmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, resmi programların yemeklerini Takatli ustadan başka kimseye teslim etmezdi. ‘Sağlam uz varsa sorun yok.’ diyordu.” ifadelerini kullandı.

Share: