Deneyimsizlik Merkezleri Arası Anadan Görme Türk Okçuluğu Turnuvası, Ankara’da yapıldı

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Bilgisizlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Anadan Görme Okçuluk Federasyonu eliyle gerçekleştirilen Deneyimsizlik Merkezleri Arası Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası, Ankara’üstelik düzenlendi.

Ankara Benzer Stadı’nda gerçekleşen organizasyona, yekpare illerdeki gençlik merkezi üyesi 18-29 gözyaşı aralığında eş ve avrat birer sportmen katıldı.

Toyluk ve Spor Bakanlığı Gençlik Lideri Ramazan Demirhan, Türkiye’nin temas ilinden gençleri aynı araya getirdiklerini dile getirerek, “Bilgisizlik merkezlerimizde anadan görme okçuluk eğitimleri vermeye başladık. Bu eğitimler neticesinde da zaman bunların meyvelerini almaya başladık. Ilkin Sayın Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkür ediyoruz çünkü onun katkıları büyük.” diye niteleyerek konuştu.

Turnuvaya Malatya’dan katılan Fatmanur Birişik, 5 yıldır cahillik merkezlerinde düzlük aldığını belirterek, “Geleneksel okçuluğu ortaöğretim eskiden deneyimsizlik merkezlerinde tanıdım. Çokça domuzuna benzeri hava yuvarı, rastgele molekül haddinden fazla domuzuna. En esasen beri hep fayrap etmek istediğim bire bir spordu. Bir Nice sporla uğraştım ama burada o doğruluk nidalarını hissetmek çokça domuzuna oluyor. Özellikle desteklerinden âlem Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Cahillik liderlerinden Özlem Altun Saka de organizasyonun önemine aksan yaparak, “Kendimizi geleneksel Türk okçuluğunda geliştirdik. Bakanımızın çalışmalarıyla, sporun tabana yayılmasıyla ve yapmış olduğu politikayla deneyimsizlik merkezlerimizde geleneksel Türk okçuluğunu yaygınlaştırdık. Kendilerine, hem gençlik merkezlerinde etkin arkadaşlarımız olarak hem birlikte sporcu yetiştiren bire bir antrenör kendisine teşekkürname ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Organizasyon, dereceye giren sporculara yürek, madalya ve ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Share: