Depremde hayatını kaybeden askerin cenazesi Karacabey’de toprağa verildi

Vatani görevini sakınma subay namına yaptığı Gaziantep’te, Kahramanmaraş merkezli depremlerde çökme altında kalarak yaşamını yitiren 29 yaşındaki 112 Acil Tababet Teknisyeni Tayfun Nezir, Bursa’nın Karacabey ilçesinde askeri törenle akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Karacabey Ulu Cami’birlikte öğle vakti namazını müteakip planlı cenaze törenine, Tayfun Adak’ın annesi Karacabey Belediyesinde vazifeli Aşk Adak ile nişanlısı Esra Zerrin’nın birlikte Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Mürtefi Özkan, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Sadullah Gümüş, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Süleyman Polat, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarından yöneticiler ile çok sayıda gönül katıldı.

Cenaze töreninde ayakta durmakta ağırbaşlılık calip esas Aşk Adak ile Tayfun Adak’ın nişanlısı Esra Zerrin, tabutun başında yaş döktü.

Tayfun Nezir’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının arkası sıra Karacabey Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Nezir’ın, Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki kendisi kadar çeri olan iki arkadaşıyla yaşadığı evin bulunduğu bina depremde yıkılmıştı. Nezir ve arkadaşlarının, Cevdetpaşa Mahallesi Kanara Caddesi’ndeki Zaman Apartmanı’nın enkazında kaldığının öğrenilmesi konusunda, Karacabey Belediyesi da bölgeye takviye kol göndermişti. Ekiplerin yaptığı mesai sonucu depremden 139 saat sonradan Adak’ın donmuş bedenine ulaşılmıştı.

Öte yandan, terhisine 6 kamer kalan Tayfun Nezir’ın kendisi kadar sağlıkçı olan nişanlısı ile bu sene ilkgüz ayında dünya evine girmeyi planladıkları öğrenildi.

Share: