Diyarbakır annelerinin habitat eylemine ayrımsız aile henüz katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP ülke binası uğrunda sürdürdüğü yerleşme eylemine ayrımsız eş elan katıldı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’dahi başlattığı yerleşme eylemi 1155’inci gününde sürüyor.

Erzurum’dan gelen anne Büyükler Yaprak üstelik 8 sene geçmiş 19 yaşında kandırılarak dağa götürülen oğlu Nurullah amacıyla oturma eylemine dahil oldu.

Gümüş Varak, oğluna kavuşmak istediğini söyledi.

Oğluna seslenen Varaka, “Oğlum seni kandırdılar. Ferasetsiz gelmeni istiyorum. Kimsem yok oğlum. Sen gelene kadar buradan gitmeyeceğim. Burada seni bekliyorum.” dedi.

Almanya’dan mevrut astronomi, Diyarbakır annelerini görüşme etti

Evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerine destek ziyaretleri sürüyor.

Almanya’de cıvıltı gösteren Arsıulusal Demokratlar Birliği (UID) Ruhr Havza Teşkilatı Başkanı Dursun Başlangıç ve beraberindekiler, habitat eylemi eden aileleri ülfet etti.

Kelle, gazetecilere, çocuk nöbeti tutan ailelerin yanında olduklarını belirtti.

Terör dolayısıyla evlatlarını ve yakınlarını kaybeden ailelerin acısını paylaştıklarını rapor fail Mir, şunları kaydetti:

“1155 gündür buradasınız. Kavuşanlar oldu, kaybettiklerimiz oldu. Evladını bekleyenlerin çabuk zamanda kavuşmasını diliyoruz. Seçkin zaman hareketli, yırtıkça ve angajman içerisinde olacağız. Birlik kardeşlerimizin selamları ve duaları sizinle. İlk nöbet bu bölgeye geldik. Bu bağlantı ve beraberliğimizi Rabb’im tek devir bozmasın.”

Share: