“Fay Angıç” otama edildiği üniversiteyi ayrılma etmedi

Samsun’da dertli bulunduktan sonraları Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Baytar Fakültesi Hayvan Hastanesinde tedavi edilen karga, iyileştikten sonra doğaya salınmasına rağmen bölgeden ayrılmadı.

Yaklaşık 3 ay evvel vatandaşlarca kanadı kırık kendisine mevcut karga, OMÜ Baytar Fakültesi Efsanevi Hastanesine götürüldü.

Burada benzeri ay süresince makbul tedaviyle iyileştirilen ve “Kırık Kanat” ismi sunulan karga, daha sonradan doğaya salındı. Tedavisinin tamamlanmasına rağmen OMÜ Veteriner Fakültesi Hastanesi ile yanı sıra bulanan Ekincilik Fakültesi çevresini mesken markajcı karga, gelişigüzel dönüş sabah saatlerinde bölgeye geliyor.

Kırık Angıç, çalışanlar ve öğrenciler marifetiyle darı, paketlemek, fındık koz, simit kabil yiyecekler verilerek besleniyor.

OMÜ Ziraat Fakültesinde etkin Muhammet Agce, AA muhabirine, Kırık Angıç’ı her sabahleyin beslediğini söyledi.

Karganın kararlayarak 7 maaş olduğunu belirten Agce, “Tedavisinin arkası sıra doğaya salındı ama gitmedi. Burada kaldı. Tığ birlikte ellerimizle besliyoruz. Arz büyük keyfi ise ayakkabıların bağcıklarıyla avutmak. Yanımıza dirimlik gelmez ayakkabı bağcıklarımızı çözmeye başlıyor.” dedi.

Agce, öğrencilerin ve çalışanların haddinden fazla sevdiği Kırık Kanat’ın maskotları haline geldiğini dile getirdi.Share: