Hakkarigücü, kadrosuna 4 Afrikalı avrat topçu daha kattı

Turkcell Kadın Futbol Süper Lig’inde güzeşte sene aldığı kudretli sonuçlarla dolay plana sâdır Hakkarigücü Karı Futbol Takımı, 4’ü Afrikalı 8 futbolcuyla kadrosunu güçlendirip, kullanılmamış sezona iddialı hazırlanıyor.

Sabık yıl B Grubu’nu üçüncü tam tamamlayarak play-off çeyrek altın finalinde Fenerbahçe’ye elenen Hakkari ekibi, gösterdiği kalburüstü performansı yeni sezonda da aylamak istiyor.

Bu yıl şampiyonluk hedefiyle başladığı kullanılmamış mevsim hazırlıkları kapsamında 7 futbolcuyla yollarını ayıran Hakkarigücü, kem mevkileri liyakatli oyuncularla semirtmek için transfer çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Sabık sene Kenyalı ölçülü yer oyuncusu Mwanalima Kayırıcı Jereko ile Zambiyalı ileri uç oyuncusu Misozi Zulu’yu, ligin ikinci yarısında dahi Ganalı ölçülü meydan Alberta Yawo Ahialey’i renklerine bağlayan Hakkarigücü’nün maharet ekibi, yıpranmamış sezon amacıyla menajerlerin önerisiyle 25 yaşındaki Zambiyalı itidalli saha oyuncusu Margeret Belemu, 21 yaşındaki Ganalı ileri uç oyuncusu Petience Peterson Konduk, 23 yaşındaki Kenyalı kesici Vivian Nasaka Makokoha ve 35 yaşındaki Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni’yi aynı ay süresince izleme etti.

Videoların izlenmesinin arkası sıra haklarında müspet tabir verilerek itilaf imzalanan Afrikalı futbolcular, kente gelerek takımla çalışmalara başladı.

Merzan Ayak Topu Sahası’ndaki restorasyon çalışmaları dolayısıyla hazırlıklarına İl Güven Müdürlüğüne ilişkin halı sahada devam fail mavi beyazlılar, bodur sürede takıma ve kente uyum sağlayıcı ecnebi transferleriyle ligde dip sıraları hedefliyor.

Antrenmanlarda liyakatli performanslarıyla ilgi calip Afrikalı futbolcular, başka transferlerle birlikte Hakkarigücü’nünhedefine ulaşması üzere arak döküyor.

Timur: “Şampiyonluk olma olasılığımız çokça faziletli”

Hakkarigücü Beceri Sorumlusu Cemile Timur, AA muhabirine, sabık sene muvaffakiyetli ayrımsız sezon geçirdiklerini söyledi.

Yeni sezonda başarı çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini tamlayan Timur, “Bu konuda ekibime güveniyorum. Geçen sene da takımımız iyiydi ancak sazı eksiklerimiz vardı. Bu sene o eksikleri kapatıp, lige daha gür çıkmayı düşünüyoruz. Umarım hedeflediğimiz başarıya ulaşırız ve taraftarımızı, bizi destekleyen herkesi bahtiyar ederiz. Takımın az daha yarısıyla yollarımızı ayırdık. Henüz ileriye müracaat etmek üzere kadromuzu güçlendirdik. Finalden neredeyse döndük. Çeyrek finale büyüklüğünde yükseldik. Bu yıl benzeri hataya düşmek istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takıma eskimemiş takviyeler yaptıklarını ve yabancı futbolcuları Afrika’dan seçtiklerini anlatan Timur, şunları kaydetti:

“Esasen analizlerimiz sonucunda, menajerler üzerinden strateji ettiğimiz ve milli takımlarında kudretli olan futbolcular vardı. 4 ecnebi futbolcuyu kadromuza kattık. Sabık seneden mütezayit iki yabancı oyuncumuzla bitmeme ettik. Genişlik haddinden fazla önemsediğim şey, nakil ettiğimiz futbolculardan verim almaktır. Nadim olmayacağımız futbolcuları almaya hız gösteriyoruz. Bugüne kadar de o hatayı yapmadık. Getirdiğimiz cemi futbolcular muvaffakiyetli oldu. Umarım bu yıl birlikte bir şekilde bitmeme kadir. Sahamız şu anda onarımda. İl Inanma Müdürü’müz bize apotr olup, sahalarını açtı. Kendilerine teşekkürname ediyoruz. Ecnebi futbolcuların katılmasıyla takımımız elan istekli ve iştahlı. Bizim üzere sunma muhteşem şey, Turkcell Karı Futbol Süper Ligi’nde kalımlı gelmek. Futbolda değme husus mümkün. Sabık sene böke olabilirdik, bu sene birlikte şampiyon olma ihtimalimiz çokça yüksek. Çıtayı yükseltip, ligi arz gani yerde bağlamak istiyoruz.”

Afrikalı transferler Hakkari’da mutlu

Hakkari gücünün Afrika asıllı eskimemiş transferleri, kente ve takıma uzlaşma sağladı.

Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni, Türkiye’ye ilk defa geldiğini dile getirerek, “Bura kıytırık ayrımsız site. İnsanlar, takım arkadaşlarımız çokça mebzul. Çokça dost canlısı arkadaşlar. Sülale kabilinden ayrımsız ortamımız var. Takıma geldiğim amacıyla çokça mutluyum. Önümüzde iyicene bire bir sefer var. Şampiyona diliyorum.” dedi.

Vivian Nasaka Makokoha ise Kenya’dan geldiğini ve kenti haddinden fazla beğendiğini aktardı. Şampiyon olmayı hedeflediklerini tamlayan Makokoha, “Takımımız haddinden fazla ateş parçası. Çok mebzul oyunculara cemaat. Buraya geldiğim üzere haddinden fazla mutluyum. Türkiye’ye ilk defa geldim. Takımıma, hocama, mızıka arkadaşlarıma inanıyorum. Rüya ediyorum ki çokça pir bir aktarılma geçireceğiz ve böke olacağız. Hakkari kıytırık ve fena hâlde aynı kent. İnsanları arkadaşça davranıyor. Herkes haddinden fazla bol karşıladı.” açıklamasında bulundu.

Kentte çokça iyice karşılandıklarını tabir fail Margeret Belemu, “Bu yüzden haddinden fazla mutluyum. Hakkarigücü’nün bu yıl şampiyon olacağına inanıyorum. Antrenmanlarım iri mücadele içre geçiyor. Hayatiyetli benzeri kadroyla sezona gür hazırlanacağız. Bökelik istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Samsun İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarıspor’dan transfer edilen Gamze Ekici üstelik takımdan teklif alınca akseptans ettiğini ve seve seve kente geldiğini anlatarak, “Munis yassı beni haddinden fazla etkiledi. Geçen mevsim topluluk şampiyonluğu kaçırdı. Hakkarigücü benim yüz takımımdı. Bu yıl mevrut ağyar ligde zat adından bahsettirecek oyuncular. Takımın ortamı şu dakika çok ferah. Herkes haddinden fazla iştahlı zira hepimiz şampiyonluğu istiyoruz. Burada toplantı amacımız yalnız şampiyona. Hocalarımız, biz, ahali, bütün bu mevsim şampiyonluğu istiyor. Bunun amacıyla elimizden gelenin fazlasını yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.Share: