Gaziler Günü, Efes Selçuk’ta Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Haset Efes Selçuk’ta törenle kutlandı. Atatürk Anıtı uğrunda düzenlenen törene, İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, Belediye Başkanı Sürgün Ceritoğlu Sengel, protokol üyeleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e Müşir Rütbesi ve Yiğitlik unvanı verilişinin 101. yılı sebebiyle planlı merasim, kaza, belediye başkanlığı ve Martir Aileleri ve Gazileri Teavün Derneği çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın arkası sıra Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Ermiş, günün medlul ve önemini tamlayan bir meşveret yaptı.

Gazilerin ve şehitlerin Türk Ulusu’nun ortak değeri olduğunu tamlayan Aziz, “Selam olsun cepheden cepheye koşan Nezahet Onbaşı’ya, esenleme olsun Şerife Bacı’ya, selam olsun Erzurumlu Esmer Fatma’ya, esenleme olsun Gördesli Makbule’ye. Bu topraklar için nefesini kaybeden eren şehitlerimizi, ebediyete vukuf fail gazilerimizi bire bir defa daha yağmur ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize ve ailelerine saygılar sunuyorum. Bizleri bu makro, havalı, cazibeli günümüzde yalnız bırakmayan herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum. 19 Eylül Gaziler Günümüz mutlu olsun” dedi.

Fahrettin Ermiş’in konuşmasının ardından protokol üyeleri, kaymakamlık şehitliğini müzakere etti.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Çımbar Ceritoğlu Sengel, elan sonradan birlikte 19 Ilkgüz Gaziler Günü sebebiyle Martir Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği’ni musahabe etti.

Share: