Hayranlarına Müjdeyi Verdi

Tuğba Özerk, ünlü müzisyen Aykut Gürel’in hazırladığı içtinap etmek albümünde daha ilk Seden Gürel’in seslendirdiği ‘Çalkala’ adlı parçayı kendisinin kullanılmamış versiyonu ile seslendirdiğini belirtti.

Kocabaşı iki çalışmasının üstelik bu mevsim piyasada olacağını belirtti.

TUĞBA ÖZERK KİMDİR?

Tuğba Muhtar, 4 Haziran 1980’bile İzmir’de doğdu. Melih Özakat İlkokuluna, Özel Çakabey Lisesinde ortaokula ve konservatuvarda liseye gitti. 7 yaşında okul hayatına başlamasıyla TRT ve İzmir Şevket Konservatuvarı’nın yavru korolarında çalgı eğitimine başlaması benzeri zamana denk dirimlik. İlk ansız sesli deneyimini 12 yaşında Sezen Aksu’yla beraber 1992 yılında gerçekleştirdi. Sezen Aksu’nun birlikte solo ve adlı sanlı çalışmaları devam ederken meslek hayatı İzmir’birlikte devam etmekteydi.

İlk TV programına yeniden Sezen Aksu’yla 1992 yılında TRT’üstelik artık. Köylü sanlı çalışmalarının yanında bu programda solo aynı yır bile seslendirmesi kamuoyunda balaban bent gördü. Şişman yetenek olarak lanse edilen Tuğba Muhtar’in manzara ve saz hayatı umum anlamıyla hakeza başladı denilebilir.kime göre? Okul hayatı bittikten sonraları İstanbul’a taşınan artist, aralarında Iye, Bahir Teras kabil esame mevcut sanatçılara anlayışsız namdar yaptı.

Daha sonraları solo görüntü çalışmalarına başlayan Kocabaşı, 2002 yılının Antrakt ayında “Geçmiş Kabil” ünlü önceki solo albümünü çıkardı. ‘Aşk Yarası’ adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda çizgilik başlarında vadi aldı. Albümle beraber oyunculuk yönünü gösterebilme fırsatı yakalayan sanatçı, atv’nin ince süredir yapıt yapmış olduğu dizisi “Hakeza mi Olacaktı”birlikte bire bir yıl kadar çalım aldı. İlk albümünde biricik bestesi olan Özerk üç yıllık boşlukta bir nice besteye da imza attı.

6 Temmuz 2005 tarihinde ‘Lo Lo Lo’ ünlü ikinci solo albümünü çıkardı. ‘Lo Lo Lo’ adlı şarkısıyla ayrıntılı müddet radyolarda hit oldu. İkinci albümünde yegâne bestesi olan şarkıcı, iki senelik boşlukta birçok besteye de imza attı.

Share: