Gazimağusalı Muhtarlardan Yılmaz Büyükerşen’e Görüşme

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Gazimağusa muhtarları Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen’i musahabe etti.

KKTC Gazimağusa’dan mevrut 19 muhtar ve aileleri, Başkan Büyükerşen’i mülakat etti. Ziyarete, Tepebaşı bölgesi muhtarları de haremlik etti. Büyükşehir Şehremaneti Meclis Salonu’nda misafirleri ağırlayan Başkan Büyükerşen, muhtarları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Eskişehir’in Lefkoşa ve Girne ile kardeş kent olduğunu hatırlatan Komutan Büyükerşen, “Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile bağlarımız her ant çok aktif olmuştur. Tığ KKTC’yi kendimizden bir zerre olarak görüyoruz. Ayrımız gayrımız bulunmayan. Seçme ant ve baştan sona beraberiz. Eskişehir’de sizleri ağırlamaktan belde haddinden fazla mutluyum. Eskişehir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde sizleri burada soldurmak ayrı bir görk oldu. Yeniden adamakıllı geldiniz” dedi.

Misafirperverliği dolayısıyla Başkan Büyükerşen’e teşekkür fail Gazimağusalı muhtarlar, “Canan Başkanım sizleri çokça seviyoruz. Eskişehir kabilinden çağcıl, gündeş bire bir kentte olmaktan muhit haddinden fazla mutluyuz. Bizleri ağırlamanızdan çevre çokça teşekkür ederiz. Sizleri seviyoruz” dediler.

Büyükerşen’e teşekkürname plaketi veren muhtarların yaptığı görüşme, günün anısına ajanda fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Muhtarlar henüz bilahare Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Bölüm Müdürlüğü yetkililerinin rehberliğinde Eskişehir gezisine daha çok.

Share: