Hüseyin Eroğlu: “Edinim alışkanlığını devam ettirmeliyiz”

Samsunspor Ustalık Direktörü Hüseyin Eroğlu, serencam oynadıkları 3 maçı gol yemeden kazandıklarını ve edinim alışkanlığını bitmeme ettirmek istediklerini söyledi.

Samsunspor, Spor Kaba But 1. Lig’üstelik ızdırap bir ser yaptığı sezonda toparlanmaya başladı. Kırmızı-beyazlı ekip, serencam oynadığı 3 maçı de gol yemeden kazandı. Karadeniz temsilcisi, bu süreçte ligde Pendikspor’u 2-0, Göztepe’yi 1-0 ile geçerken, kupada de Adanaspor’u 4-0 mağlup ederek benzeri dip tuğra adını yazdırdı. Maharet Direktör Hüseyin Eroğlu, topluluk halinde aynı gelgel yakaladıklarını ve şampiyonluğa giden süreçte edinim alışkanlığını devam yol açmak istediklerini tabir etti.

“Iktisap alışkanlığını önümüzdeki maçlara yaymamız gerekiyor”

Serencam 3 maçı gol yemeden kazandıklarının altını çizen Hüseyin Eroğlu, “Kazanma alışkanlığımızı istikrarlı aynı şekilde bitmeme yol açmak istiyoruz. 3 maçtır gol yemedik, onun da bizim açımızdan muhteşem benzeri zait olduğunu düşünüyorum. Bizim kazanma alışkanlığını önümüzdeki süreçlere üstelik yaymamız gerekiyor. Kazanma alışkanlığını olmak, bunun yerine gitmek, maneviyat ve motivasyonu dal seviyeye görmek, önümüzdeki süreçte bize büyük katkı sağlayacaktır. Bu anlamda kazanma alışkanlığını bitmeme ettirmemiz gerekiyor diye niteleyerek düşünüyorum” dedi.

“Pik bakarak biçimlenme değişecek”

Ince süredir maçlara 3’lü savunma dizilişi ile sâdır kırmızı-beyazlılar, akıbet maçta 4’lü defans kullandı. Karşılaşmalara göre kayran dizilişini değiştireceğini vurgulayan Eroğlu, “Bazen maçına göre değişik diziliş ve formasyonda sahaya çıkacağız. Maçın içerisinde üstelik değişiklikler olacaktır. Sonuç kupa maçında savunma alanında rakibi karşılamada sorumluluk yaşayınca değişikliğe gittik. 4-4-2 defans yaparken, 4-1-4-1’e döndük. Bunları hem nazari hem kullanışlı yerine oyuncularımızla çalışmıştık. Esbak maçlara göre sonuç Adanaspor maçında hele ilk devre biraz daha civar alan baskısını yapmaya çalıştık. Az Buçuk de bekleyerek oynadık. Ama formasyonla ilgili önümüzdeki süreçte birlikte arada bir değişiklikler olacaktır. Bu dahi maça bakarak, kişi oyunumuza göre ve oyuncularımızın performansına göre değişecektir” diyerek konuştu.

Karadeniz ekibi, ligde geriye küsurat haftalarda sırasıyla deplasmanda Tuzlaspor, Ankara Keçiörengücü, evinde Denizlispor, Eskimemiş Malatyaspor, dış sahada Bodrumspor ve evinde Adanaspor ile karşılaşıp ilk devreyi tamamlayacak. Samsunspor, şu anada büyüklüğünde ligde oynadığı 12 maçta 5 galibiyet, 5 el birliği ve 2 yenilgi alarak 20 fakül toplayıp, 27 puanla şef konumda mevcut Eyüpspor’u takibini sürdürdü. – SAMSUN

Share: