İki karşılaşma yoğun sahaya çıkmayan Kardemir Karabükspor zümre düşürüldü

Bire Bir aktarılma Süper Takım’üstelik fırtınalar estiren Kardemir Karabükspor, Yerel Tor Lig’e düşürüldü. Ekonomik sorunlarla boğuştuğu bildik Karabükspor, Bölgesel Müptedi Lig 5. Grup’taki üst üste iki maçta sahaya çıkamadı.

KARABÜK ÇOLPA LİGİ’NDE MÜCADELE EDECEK

Birçok çarkıt oyuncusu ve beceri adamına borcu mevcut, kulübün kâh çarkıt yöneticileri usulsüzlük iddiasıyla yargılanan al-mavili kadro, bu mevsim Bölgesel Acemi Tomar 5. Grup’taki önce iki hafta maçına çıkamadı. Karabük İdmanyurdu ve Kavaklıderespor maçlarına çıkamadığı üzere Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) Amatör Sıkı Müesses aracılığıyla 3-0 hükmen aşınmış sayılan Karabükspor, antrparantez tıpkı zir lige düşürüldü. Bu zaman kalan maçlarının tamamında 3-0 hükmen mağlup sayılacak Karabük ekibi, ati mevsim Karabük Mektep Çocuğu Ligi’nde savaş edecek.

TÜRKİYE’Yİ AVRUPA’DA TEMSİL ETTİ

Türkiye’nin önce pahal sanayisi olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) etkin işçiler tarafından 1969 yılında kurulan ve TFF 3. Grup’bile 5, TFF 2. Tabur ile Spor Ayak 1. Loda’bile 37, Spor Göt Süper Loda’üstelik ise 10 mevsim uğraş eden Karabükspor, Türkiye’yi 2014-2015 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde külah etti.

“BU TAKIMA SAHİP ÇIKMAYANLARI, BU ŞEHIR UNUTMAYACAK”

Kulüp başkanı Mehmet Yüksel, “Takımın bittiği” benzeri zamanda göreve geldiklerini ve taşın altına ellerini koyduklarını söyledi. Yönetimiyle akıbet 3-4 sezondur bilcümle engellere ve güçlüklere karşın takımı hem içeride hem da deplasmanda sahaya çıkardıklarını anlatan Yüksel, “Daha Çok bizim üstelik gücümüz bire bir yere büyüklüğünde. Bilcümle son anne büyüklüğünde elimizden geleni yapacağız demiştim. Bunu birlikte yaptık. Bu sürede kimesne bize bindi olmadı, bilakis köstekler konuldu. Ben ve yönetimim, son gücümüze kadar takımı taşıdığımız amacıyla içimiz abat. Bu takıma topluluk çıkmayanları ve bu ağıl gelmesine illet olanları, bu şehir unutmayacak.” diye niteleyerek konuştu.

Share: