Kara yollarında kapsam

Kişmiri yollarının yapım, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yoğun gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün sefer durumu bültenine göre, Ankara Belde Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi tamirat çalışması cihetiyle bu yönde muvasala cem kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Günindi ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde hizmet-tamirat çalışması nedeniyle İstanbul yönü iyi abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında bakım onarım çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak erişim Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında planlı icraat nedeniyle yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla çevirici trafiğine kapatıldı. Bu kesimde muvasala mekân yolundan devam ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde bakım, tamirat ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde kez teşmil çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde yapım çalışmaları zımnında sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ehemmiyet taşıyor.

Share: