Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sosyal Göz Projesi’ Çağrısı: “Yine Ediyorum; Hazine Garantisi Ver. Destekleyeceğiz”

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yıpranmamış sosyal konut projesine ilgilendiren, “Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan bir nice ildeki ihaleleri tahrip oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen üstelik ego dahi biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben, bu işin kalburüstü olmasını istiyorum. Halkımızın böyle ayrımsız projeye ihtiyacı var… Tekrar ediyorum; Kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıkladığı eskimemiş içtimai ev projesine ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, toplumsal iletişim araçları hesabında yaptığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiği paylaşımda şunları kaydetti:

“Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan bir nice ildeki ihaleleri halel oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ego üstelik biliyoruz bu sosyal bölük projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben, bu işin liyakatli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle tıpkı projeye ihtiyacı var. Siyasiler namına, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum; Hazne garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir kepazelik henüz yaşansın istemiyoruz. Ha sen yeniden git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sav değil. Kâfi kim bu aksiyon olsun.”

Share: