Komutan Seçer: “Seçme başkanın bire bir hile anlayışı var”

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, ilçe ziyaretlerini sürdürmeye ve vatandaşlarla ayrımsız araya gelmeye bitmeme ediyor. Bu çerçevede Seçer, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur’u konuşma etti.

İkinci mıntıka ziyaretlerine Aydıncık ilçesi ile başlayan Komutan Seçer, öncelikle Aydıncık Şehremini Ferat Aktan’ı makamında ülfet etti. Komutan Aktan ile bugüne büyüklüğünde ilçeye yapılan hizmetler ve bundan ahir süreçte yapılması memul projeler üzerine düşünce alış verişinde bulunan Başbuğ Seçer, ilçenin ihtiyacı olan hizmetlerin dahi anlaşılan ayrımsız izlence dahilinde yapıldığını tabir etti. Ziyaretin peşi sıra Aydıncık merkezde esnaf ziyareti gerçekleştiren Seçer, vatandaşlarla da selamlaşarak ahbapça ika fırsatı buldu. Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarını söyleyen vatandaşların taleplerini da dinleyen Seçer, daha sonraları Büyükşehir Belediyesi Aydıncık Eğitim Bilimi ve Öğretimi Destekleme Ağırşak Merkezi’ni ziyaret ederek öğrenciler ve öğretmenlerle bire bir araya geldi. Sınıflarda ders etkili öğrencilerle dostane ederek, eskimemiş eğitim bilimi-tedrisat dönemi üzere başarılar dileyen Seçer, Yenikaş Mahallesi’nde kahvehanedeki vatandaşları görüşme etti ve taleplerini kulaktan lazım notları aldırdı.

Aydıncık ziyaretinin peşi sıra Bozyazı ilçesine güzeşte Seçer, burada önceki kendisine Gözce Mahallesi’ndeki vatandaşlarla benzeri araya geldi. Burada gerçekleşen kahve toplantısında vatandaşlarla kardeş kardeş eden ve hem vatandaşların hem bile muhtarların taleplerini dinleyen Seçer, özellikle içme suyu ve nöbet kabil konulardaki sorulara yanıt verdi. Büyükşehir ve gayrı kurumların görev ve yetkilerinin yasalarla belirlendiğine vurgu fail Seçer, özellikle öğün üzerine vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, “15 metrenin üzerindeki cadde ve bulvarlar ile kol yolları Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda. Bunun dışındakiler evet kaza belediyesinin ya karayollarının evet Orman İdaresi’nin evet üstelik DSİ’nin sorumluluğundadır. Onun için, bu kurumların sorumluluğunda olan yollara tığ müdahale edemeyiz. Ancak, biz tekrar da, apayrı tıpkısı kurumun yapması gereken ve aciliyet müstelzim bu yollarda dahi istisnai icraat yapıyoruz. Esasen benim görevim değil. Hemen vatandaşın mağduriyetini görmek üzere yapıyorum. Fakat bana ilgilendiren olmayan her yolu dahi, sorumlusu olan gurur yapmıyor diyerek girip yapamayız. Tığ üstelik bütçemizi ona göre yapıyoruz” dedi.

Herhangi Bir başkanın ayrımsız yönetim anlayışı olduğunu vurgulayan Seçer, “Gelişigüzel başkanın tıpkısı dümen anlayışı var. Büyükşehir Belediyesinin kaynakları belli. Ben kaynaklarımın ilişkin olduğunu biliyorum ve ona göre kullanıyorum. Benim için makro olan öz, Büyükşehir Belediyesi kendisine kişi görev alanımda yıl ortamında programa aldığım yerleri yapıyor muyum, yapmıyor muyum? Benim bürokratım size, ‘Bu kadro yolu bizim misil ağımızda. 2021 ya de 2022 programına aldık’ dediyse ve yapmadıysak bana söyleyin” diye niteleyerek konuştu.

Gözce ziyaretinin arkası sıra Bozyazı merkezine sabık Seçer, burada bile evvel kendisine Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’yı makamında müzakere etti. Ziyarette iki başbuğ ortada, ilçeye yapılan ve ihtiyaç duyulan hizmetler konuşuldu. Rahat ziyaretinin arkası sıra Bozyazı’da esnaf ziyareti gerçekleştiren Seçer, burada da vatandaşların bati ilgisi ile karşılaştı ve verimli mübarek ahbapça etti. Bozyazı’dahi bulunan Büyükşehir Belediyesi Ahmet Yılmaz Saydam Mecbur Ahzüita Yerini de gezen Seçer, buradan Anamur İlçesi’ne geçti.

Anamur’üstelik ilk adına Büyükşehir Belediyesi Anamur Terbiye ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni müzakere ederek öğrencilerle arkadaşça eden, onlara sınav üstüne stres yapmamalarını öğütleyen Seçer, “Sizlere güveniyoruz, inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi namına baştan sona yanınızdayız. Sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi

Bu yılki rejim sonuçlarında, Büyükşehir Belediyesi kurs merkezlerinin eke başarılar elde ettiğini bile vurgulayan Seçer, son kendisine Anamur çarşı merkezinde ve Anamur İskelesi’nde esnaf ziyareti yaparak, ‘hayırlı işler’ diledi. – MERSİN

Share: