Konya’da komşular arasındaki silahlı kavgada ev insan hayatını kaybetti

Konya’nın Karatay ilçesinde, yandaki aileler ortada sâdır silahlı kavgada 2 hayat öldü, 3 can yaralandı.

İddiaya bakarak, Fertler Mahallesi Birim Sokak’ta tüvana Erdemir ailesi, evlerinin yanındaki yersiz arsaya tırdan saman indirdi. Bunun üstüne komşuları Nurettin A, evine saman tozu geldiği iddiasıyla aksülamel gösterdi.

Komşular arasındaki tartışmanın güdük sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Nurettin A, evinden getirdiği pompalı tüfekle Ayhan Erdemir (46) ve eşi Mahizer Erdemir’e (47) keskin etti.

Pompalı tüfekle vurulan ev herif olay yerinde hayatını kaybetti.

Kavga sırasında Toy Erdemir ile F.E. ve M.G. yaralandı.

Bölgeye haddinden fazla sayıda polis ve esenlik ekibi atıf edildi.

Olay yerine gelen polislere yara açan Nurettin A, ekiplerce atıl hale getirilerek gözaltına alındı.

Şüpheli Nurettin A’nın polisle girdiği çatışmada yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Bir sene önce birlikte saman konusundan cidal etmişler

Öte yandan, Kars’tan göç fail ve hayvancılıkla uğraşan Erdemir ailesi ile A. ailesi ortada ayrımsız konuda bir zamanlar birlikte tartışmalar yaşandığı, Nurettin A’nın ise memleketi Elazığ’da 2004 yılında benzeri akrabasını isteyerek öldürmekten 26 yıl ukubet aldığı, 2014 yılında şartlı tahliye olduktan sonra 2017 yılında Konya’ya kafile ettiği öğrenildi.

Ölenlerden Ayhan Erdemir’in dahi aile ayında ecnebi tabiiyetli çalışanı marifetiyle bıçakla bati yaralandığı belirtildi.

Zanlı Nurettin A’nın eşi L.A’nın polisteki ifadesinde, komşularıyla elan ilk de saman üzerine tartıştıklarını, kısaca ayrımsız yıl evvel da bir iş yüzünden kavga ettiklerini, eşiyle darbedildiklerini, bu yüzden aralarında adavet bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Share: